Adım adım Ankara'ya doğru

Hülya Şen'in refarandumun iptali için başlattığı tek kişilik direniş adım adım Ankara'ya yaklaşıyor.
Referandumun iptal edilmesi için 25 yıllık hekimlik mesleğini bırakarak, Ankara'ya yürüyen Hülya Şen, Eskişehir’e ulaştı. 

16 Nisan'daki anayasa değişikliği referandumunun iptali için İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen Dr. Hülya Şen, Bilecik'in Bozüyük ilçesinden Eskişehir'e geldi. Şen'i, İsmet İnönü Caddesi Kanatlı Alışveriş Merkezi önünde Eskişehir Hayır Platformu üyesi 100'ü aşkın kişi alkışlarla karşıladı. Yoğun polis ablukası altında gerçekleşen yürüyüşte “ Hayır! Kazandık” yazılı pankart taşınırken sık sık “Hayır kazandı YSK çaldı”, “Hırsız yandaş YSK” sloganları atıldı.

Dr. Hülya Şen, kendisini karşılayan platform üyeleri ile birlikte Porsuk Bulvarı'na kadar yürüdü.

Şen yürüyüş sonunda yaptığı konuşmada, referanduma dair birçok yanlışın olduğunu ve belirterek, “Bu yanlışlardan ilki OHAL koşullarında bir anayasanın teklif edilmesiydi. Anayasa ortak mutabakatı kapalı kapılar arkasından yapılmaz” diye konuştu. 

‘ATI ALAN ÜSKÜDAR’I GEÇEMEDİ’

Şen, "Propaganda dönemi başladı, bilemiyorum burası nasıldı ama İstanbul'da 100 metre arayla gökdelenleri giydirdiler, nerdeyse yer gök evet oldu. Bilboardlara, büyük dev afişlere stickerların savaşıydı bu. Ve bizim küçücük stickerlarla, yere yapıştırdığımız stickerlarla biz Üsküdar'da, Üsküdar'ın hepinize selamı var. Ve bilin ki atı alan Üsküdar'ı geçemedi. Kimse kazanmadı” dedi. 

‘DÖKÜLÜN ŞU SOKAKLARA’

YSK’nın ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ dese de bir hükmü kalmadığını belirten Şen, Cumhurbaşkanı ve anayasasını tanımadığını söyledi. Şen, “Dökülün şu sokaklara. Ben bu kararı tanımıyorum, ben bu oylara sahip çıkıyorum diyen bir muhalefet görmediğimi üzülerek söylüyorum” diye konuştu. 

Geceyi Eskişehir'de geçirecek olan Dr. Hülya Şen'in yarın Ankara'ya doğru yola çıkacağı belirtildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ