Saçınızın dökülmemesi için her gün...

Saç Dökülmesini Önleyen 7 Mucizevi Yiyecek...

Ispanak
 


Demir eksikliği, saç dökülmesinin temel nedenlerinden biridir, bu nedenle demir, mineral ve vitamin bakımından zengin ıspanağı tüketerek saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz.
 

Ceviz
 Cevizin içinde bulunan yağlar, saçtaki elastin maddesini kuvvetlendirerek dökülmeyi önler ve yeni saç çıkmasına yardımcı olur.
 

Yumurta
 


D vitamini saçların beslenmesinde büyük rol oynuyor, bu nedenle yumurta, saç dökülmesine karşı mücadelede adeta yorulmak bilmeyen bir nefer gibi.
 

Somon
 


Magnezyum açısından zengin gıdalar, saç dökülmesini yavaşlatır ve engeller. Somon ve diğer bütün balık çeşitleri, magnezyum açısından güçlü olduğu için rahatlıkla tüketilebilir.

Havuç
 


A vitamini, kafa derisinin beslenmesi ve saçların dökülmeden yerinde kalmasında çok önemli bir yer tutar. Havuç da A vitamini açısından zengin bir gıda olduğu için kelliğe karşı uygun bir silahtır.
 

Çin lahanası
 


Demir açısından çok zengin olan Çin lahanası, demir sayesinde vücudunuzdaki ferritin maddesinin miktarının azalmamasını sağlayacak ve saç dökülmesini engelleyecektir.
 

Süzme yoğurt
 


Bol miktarda D vitamini ve B5 vitamini barındıran süzme yoğurt, saç dökülmesiyle savaşta etkili yer tutan yiyeceklerden biri.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ