İstanbul Sultangazi'de 'maymun çiçeği' şüphesi

Sultangazi’de üç kişi maymun çiçeği şüphesi ile hastaneye götürüldü. Muayene edilen hastaların test sonuçları bekleniyor.

Sultangazi’de eczaneye gelen yabancı uyruklu 2 kişi, ellerindeki yaraları göstererek ilaç istedi. Eczacı yaraların, 'maymun çiçeği' olabileceğinden şüphelenerek, sağlık ekiplerine haber verdi. İki kişi eczaneden krem alarak ayrıldı. Polis ve sağlık ekipleri, eczaneden çıkan iki kişi ile yanlarındaki arkadaşlarını cadde üzerinde durdurdu. Üç kişi ambulansla hastanede götürüldü.

Maymun çiçeği şüphesi olan üç kişiye götürüldükleri hastanede test yapıldı. Yaraların 'su çiçeği' nedeniyle oluşmuş olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.


Eczacı Esra Koca, "Dün hastalar vardı burada. İki kişi geldi ellerini gösterdiler, ellerinde yuvarlak tohuma benzeyen yaralar vardı. 'Bir saniye' dedim, doktor birini aradım. Doktor fotoğraf çekmemi söyledi. Fotoğraflarını çektim, doktora attım. O da yetkililere haber vermiş. Hastalık maymun çiçeği olabilir diye şüphelendik. Maymun çiçeğine çok benziyordu. Antibiyotik ilaç kullanmış iyi gelmemiş o yüzden virüs olabilir diye düşündüm" dedi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ