Yandaş yazarlar olur verdi Gökmen Ulu serbest kaldı!

“Gökmen Ulu’nun haberi için tutuklu olmasını doğru bulmuyorum”
Sözcü Gazetesi davasında mahkeme, tutuklu sanık Gökmen Ulu’ya yurtdışına çıkış yasağı koyarak tahliye kararı verdi.

Sözcü Gazetesi’nin sahibi Burak Akbay, muhabiri Gökmen Ulu, internet çalışanı Mediha Olgun ile muhasebe sorumlusu Yonca Yücekaleli hakkında açılan davada tanıklar dinlendi.

Sözcü Gazetesi sahibi ve çalışanları hakkında “Silahlı terör örgütünü yönetme”, “Silahlı terör örgütü propagandası yapmak” ve “Silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek isteyerek yardım etme” suçlarından açılan davanın ikinci duruşması yapıldı.


Duruşmada hükümete ve Saray’a yakın gazeteciler ve siyasetçiler Cem Küçük, Fuat Uğur, Ersoy Dede, Hüseyin Gülerce ve Vatan Partisi Öncü Gençlik Ankara Başkan Yardımcısı Anıl Eren Yıldız dinlendi.

Sözcü’yü Gülen Cemaatinin hoşuna gidecek yayınlar yapmakla itham eden hükümete ve Saray’a yakın gazeteciler Ersoy Dede ve diğerleri, “Gökmen Ulu’nun haberi için tutuklu olmasını doğru bulmuyorum” sözlerini sarfedince tahliyenin yolu açılmış oldu. Dede, Ersoy Dede ayrıca dönemin istifa etmek zorunda kalan bakanlarını ve çocuklarını da savunarak, “17-25 Aralık mahkeme kararı ile kumpas olarak belirlendi. Bakan çocuklarının yolsuzluk yaptığı iddiası kumpas olarak mahkeme tarafından belirlendi” dedi.

Daha sonra söz alan Cem Küçük de Sözcü ile ilgili olumlu sözler söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ