Yandaş Star'dan Reza Zarrab yalanı

AKP'ye yakın Star gazetesi Reza Zarrab'ın tanık olarak dinlendiği davaya ilişkin beyanları değiştirerek okuyucularına manşetten servis etti.
ABD'de görülen İran'a yönelik ambargonun delinmesine ilişkin davada itirafçı konumunda olan 17-25 Aralık operasyonunun kilit ismi Reza Zarrab'ın ifadeleri, AKP'ye yakın Star gazetesi tarafından değiştirilerek okuyuculara sunuldu. 

Gazete, Zarrab'ın ''İşbirliği yapmak, sorumluluğu kabul etmenin ve cezaevinden çıkmanın en hızlı yoluydu'' ifadelerini, ''Yalan söylemek hapisten çıkmak için en iyi yöntem'' olarak değiştirdi. 

ABD'deki davada itirafçı olup sanıklıktan tanıklığa geçen Reza Zarrab, davanın dünkü oturumunda, Ziraat Bankası ile Vakıfbank'ın İran ile yapılan altın ticaretine, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan'ın talimatıyla dahlini Zafer Çağlayan'dan duyduğunu söylemişti.


ABD'deki mahkemede yaşananları Türk halkı ile paylaşan bazı gazetecilere aktrol ve havuz medyası gece gündüz hakaret ediyor. 

Bunların başında da Adem Yavuz Arslan, Zeynep Erkan ve Emre Uslu gibi isimler geliyor. 

Bu gazeteciiler Zarrab'ın itiraflarını sosyal medyada yaptıkları canlı yayınlarla Türk halkına ulaştıyor.

Zarrab'ın rüşvet itirafları ise AKP medyasını rahatsız ettiği için ve gazetecilere saldırıyor.

Kendileri ise herkesin gözü önünde yapılan itirafları gerçeğe aykırı bir şekilde haber yapıp halkı kandırmaya devam ediyor..

Gazetenin manşeti şöyle: 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ