TRT'deki programda 'İsrail'in Başkenti Kudüs' tartışması büyüyor

TRT'de yayınlanan Rüzgar Gülü programında Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğunu söylendiği kaydedildi. TRT konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesinin ardından TRT’nin yayınları gündeme geldi. Milli Gazete, TRT’de yayınlanan bir programda Kudüs’ün İsrail’in başkent olarak gösterildiği kaydedildi.

Gazetede yer alan haberde şöyle denildi: "TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rüzgar Gülü adlı yarışma programının TRT1'de yayınlandığı zamanlarda ‘Başkentler’ başlıklı bölümde yarışmacı çocuğa sorulan sorular arasında yer alan ‘Kudüs’ sorusunun cevabı ‘İsrail’ olarak doğru cevap kabul ediliyor. Devlet kanalı olan TRT'de yayınlanan bu skandal program, Kudüs gündemi oluşunca sosyal medyaya düştü. Sosyal medya kullanıcıları TRT'deki programa büyük tepki gösterdi.”

TRT’DEN AÇIKLAMA


TRT konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle denildi: "Son günlerde artan ve bilinçli olarak tasarlandığını düşündüğümüz asılsız iddialarla Türkiye’nin ekranı TRT’ye zarar verme çabaları ve artan ‘Kudüs’ hassasiyeti üzerine bu açıklamanın yapılması zaruri hale gelmiştir. Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi, başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede büyük tepkiyle karşılanmıştır. TRT ‘Kudüs’ konusunda; Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet politikası doğrultusunda ve Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın görüşlerini merkeze alan bir yayın yapmaktadır. Bu çerçevede, TRT kanallarında yer alan siyaset, iç-dış politika ve haber programlarında bu konu detaylı olarak işlenmiş, Türkiye’nin eleştirileri dile getirilmiş ve tepkiler ekranlara taşınmıştır."

BURAM BURAM HAMASET VE YANDAŞLIK KOKAN AÇIKLAMA

TRT'den yapılan açıklamada, hamaset kokan ifadeler ön plana çıkarken TRT ÇOCUK kanalındaki programda açık açık İSRAİL'İN BAŞKENTİNİN KABUL EDİLMESİNE dair en ufak bir cümlecik sarf edilmediği görüldü. 

Açıklamada yer alan ve SARAY YANDAŞLIĞININ zirveye çıktığı ''Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın görüşlerini merkeze alan bir yayın yapmaktadır'' ifadesi de dikkatlerden kaçmadı. 

TRT ÇOCUK kanalının yayın politikasıyla ilgili ''Erdoğan'ın'' ne tür görüşleri olduğu ve TRT'nin Erdoğan'ın bu görüşlerini ÇOCUK KANALINDA nasıl merkeze aldığı konusu ise anlaşılamadı.  
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ