RTÜK 'olmayan' makama atama yaptı

Radyo ve Televizyon Üstkurulu Başkanı İlhan Yerlikaya, koruma polisini kadroya aldırdı.
Radyo ve Televizyon Üstkurulu (RTÜK) Başkanı İlhan Yerlikaya, koruma polisinin kadrosunu İçişleri Bakanlığı’ndan RTÜK’e aldırdı. Ardından RTÜK’te daire başkan yardımcılığı görevine atanan M.E.’nin hangi dairenin başkan yardımcılığını yaptığı ise belirtilmiyor. Edinilen bilgiye göre M.E., RTÜK Başkanı’nın koruma polisliğini yapmaya devam ediyor.

Birkan Bulut'un Evrensel'de yer alan haberine göre Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı İlhan Yerlikaya’nın koruma polisine yaptığı atama, AKP’nin kamuda liyakati ne hale getirdiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

AKP kontejanından RTÜK’te görevlendirilen İlhan Yerlikaya’nın koruma polisi M.E.’nin kadrosu, İçişleri Bakanlığı’ndan RTÜK’e aldırıldı. Önce nakil yoluyla alınan kadro daha sonra da tamamen RTÜK’e geçirildi. RTÜK Başkanı Yerlikaya, kadrosu RTÜK’e alınan koruma polisini geçen hafta daire başkan yardımcılığı görevine atadı.  


ÇALIŞIRKEN KORUAM AMA MAAŞTA BAŞKAN YARDIMCISI 

Koruma polisliğinden RTÜK’te daire başkan yardımcılığına getirilen M.E’nin ‘kariyerinde’ bir skandal daha ortaya çıktı. Çünkü M.E aslında RTÜK’te bulunmayan bir daireye başkan yardımcısı olarak atandı.  Olmayan dairenin başkan yardımcısı olunca maaşı da artan M.E.’nin, hâlâ Yerlikaya’nın korumalığını üstlenmeyi sürdürdüğü belirtiliyor. M.E’nin bu atama sayesinde yaklaşık 7-8 TL arasında bir maaş alacağı tahmin ediliyor.

RTÜK YANIT  VERMEDİ 

RTÜK Başkanı Yerlikaya, atama skandalına ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmaktan kaçındı. Yerlikaya’ya bağlı Üst Kurulu Özel Kalem Müdürlüğü’nü aradığımızda bu konuyla ilgili bir açıklama yapamayacakları belirtilirken, Yerlikaya da bir yanıt vermedi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ