MİT'e infaz emri vermek "düşünce özgürlüğü"

AKİT TV'den canlı yayında MİT'ten insan öldürmesini istemek AKP'liler için düşünce özgürlüğü kapsamına alındı.
RTÜK, eski milletvekili Şevki Yılmaz’ın Akit TV’de, HDP’lileri kastederek, “MİT kelle almalı” sözlerini “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendirdi. 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), eski Refah Partisi Milletvekili ve Yeni Akit gazetesi yazarı Şevki Yılmaz'ın, Akit TV'de yayınlanan bir programda HDP’lileri işaret ederek, “MİT bazı kelleleri alması lazım” sözlerine ilişkin kararını açıkladı. HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş’ın şikayeti üstüne, TV programında yapılan tehdidi “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendiren RTÜK, oy çokluğuyla ihlal olmadığına karar verdi.

‘MİT BAZI KELLELER ALMALI’


Eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz'ın, Aralık 2016’da Akit TV'de yayınlanan programda şu sözleri sarf etmişti: “Devletin kendi MİT'i bazı kelleleri alması lazım. İdam beklenmez yani. Sultan Abdülhamit'in metodur ve İslamidir bu. Sen insana hap verecen, uyuşturacan Taksim'de, Ankara'da Gar'da. Devlet, efendim istediğin cinayeti işleyecen. Ankara otogarında aldatılmış gençler ölecek. Sen orada horon tepeceksin burnun kanamayacak milletvekili olsun, partinin ileri gelenleri. Suruç'taki katliamda, bombalamada Türkiye'nin birçok yerinde aldatılmış, zehirlenmiş, ateistlik zehirine yakalanmış, ahlaksızlık zehirine yakalanmış, devlet düşmanlığı zehirine yakalanmış gençler ölüyor, Suruç Belediye Başkanı o toplantıda yok, Suruç meclis üyeleri o toplantıda yok, yörenin milletvekili yok. En ufak eylemde bunlar varken, katliam olurken nerden öğrendiniz 11 Eylül'deki gökdelenlere gelmeyen Yahudiler gibi haberi nerden aldınız ki ne otogardaki patlamada ileri gelenleri vardı. İşte bunlar bu patlamaları devam ettirdiği zaman devletin özel gücü bunların ileri gelenlerinin kellesini bir bir almaya başlarsa o piyonları kullanamaz. Bilecek ki bir piyon ben kullandım mı 10 tane baş gidecek. Bunu istihbarat yapabilir ve yapmalıdır buradan açık konuşuyorum. Kanuna, anayasaya uyarak terörü önleyemezsiniz. Terörü önleyecek anayasa vicdan anayasasıdır. Hikmettir ve basirettir. ASALA'yı nasıl çökerttiğini biliyoruz devletin. Buradan isim vermeye gerek yok. Yani halen hayatta olan bu işi başaran kahramanlar kenara çekilmiş görev bekliyorlar.” 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ