Memleket'in solcusu bu işte

Maklube yemeyi suç yapan bir "solculuk" anlayışı...
Sol Haber Portalı, haberine aynen şu başlığı attı:

"​ 'F..Ö' üniversitede 'maklube' etkinliği düzenlemiş: Etli pilavı bir tepside servis ederek..."

Ne büyük suç... Ne büyük suç... Memleketin solcusundaki bakış açısı bu.. Üniversitede maklube etkinliği düzenlemek ve onu da tepside servis etmekten daha büyük terör suçu ne olabilir ki?


O zaman üniversitelerdeki tüm "pilav günü" etkinlikleri de terör örgütü suçu kapsamına rahatlıkla sokulabilir.

Erdoğan Rejimi'nin istediği de tam olarak bu. Hemen ODTÜ'den başlamak isteyecektir Saray'ın "bağımsız" yargısı...

Kendisini solcu olarak tanımlayan bir haber sitesinin, daha ortada kesinleşmiş hiçbir yargı kararı yokken ve "F..Ö" diye bir örgüt tanımlaması yaparak rejime hizmet etmesi, rejimin dilini kullanmasıyla başlıyor garabet. Ardından tepside pilav yemeyi terör örgütü faaliyeti olarak göstererek devam ediyor. 

Gazete aboneliğinin, bankada hesabının, Appstore'dan uygulama indirmenin, Kültür Bakanlığı bontrollü kitap bulundurmanın suç yapılıp binlerce insanın tutuklanmasına gerekçe gösterildiği ortamda, etli pilav yemek de terör örgütü toplantısı olur elbette. Kendisine "solcu" diyen, ezilenlerin haklarını savunduğunu söyleyen haber sitelerine de bunu tescil etmek düşer. 

ODTÜ'nün pilav günün terörle mücadele polisleri tarafından basılacağı bir gelecek yaklaşırken ve hemen her gün farklı üniversitelerdeki legal toplantılar polis baskınına uğrarken, bizi bitiren de bu çifte standartlarımız olur...


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ