Gökçek hangi gazetede köşe yazarı olmak istediğini açıkladı

Hakkında yazılanları ve yorumları yakından takip ettiğini belirten eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gazete yönetiminin uygun görmesi halinde Sözcü gazetesinde köşe yazmak istediğini söyledi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talebi doğrultusunda istifa eden Melih Gökçek, AK Parti’ye zarar vermemek için konuşmamayı yeğlediğini söyledi. İstifası hakkında da konuşmak istemediğini belirten Gökçek “Başkanlık görevinden ayrıldıktan sonra yazılanları, yorumları yakından takip ediyorum. Bol bol tweet atıyorum. Eğer yönetim uygun bulursa Sözcü’de yazmayı da çok isterim. Farklı görüşler olur. Aslında çok maaş da istemiyorum. Ben yazmaya hazırım” dedi.

23.5 yıl Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunan  28 Ekim 2017’de görevinden istifa eden Gökçek Sözcü’den Saygı Öztürk‘e konuştu. Görevi süresince yolsuzluklara karışmadığını öne süren Gökçek “Yolsuzluk yapmış olsaydık hepimizi duman ederlerdi. Söylenti çıkaranlar sahtekardır. Allah haram yemeyi nasip etmesin” diye konuştu.
Atatürk Orman Çiftliği’ndeki yapılaşmanın da Atatürk’ün vasiyetini uygun olduğunu öne süren Gökçek “Atatürk’ün kaleme aldığı yazı var, ‘Atatürk Orman Çiftliği, insanlarımızın gezmesi, eğlenmesi, dinlenmesi için de kullanılmalı’ diyor. Atatürk’ün vasiyetine uygun olarak bu planlamayı yaptık. Bu projemiz Ankara’nın istikbali olacaktı. Katiyen pişmanlığım yok” savunmasını yaptı.


Gökçek kendisini yerine gelen Mustafa Tuna içinse “Yaptıkları konusunda bir şey söylemek istemem. Herhangi bir şeyden çekindiğim için değil. Daha çiçeği burnunda başkan olduğu için kendini yeni gösterecek” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ