Gazeteci Özyol’a saldıran kişilerden bir MHP’li başkanın şoförü çıktı

Antalya’da kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğrayan Gazeteci İdris Özyol’u darp edenler yakalandı. Emniyetin yaptığı çalışma sonucunda yakalanan saldırganlarında kimlikleri ortaya çıktı.
Üç saldırgandan birinin, MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili’nin şoförü olduğu öğrenildi.


Antalya’da gazeteci İdris Özyol’a saldıran üç şüpheli yakalandı. 15 Mayıs günü çalıştığı Akdeniz’de Yeni Yüzyıl Gazetesinden mesai çıkışında Özyol’a saldıran üç kişi, muhalif yazılarıyla bilinen deneyimli gazeteciyi yumruk ve tekmelerle döverek yaralamıştı.

Türkiye’nin tepkisini çeken çirkin saldırının ardından harekete geçen polis, güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkarak saldırganları yakaladı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan gazeteci İdris Özyol, “Saldırganlar yakalandı. Adres, bizim en baştan beri söylediğimiz yer çıktı. O kadar rahat, kendilerinden hesap sorulmayacağından o kadar eminler ki, saldırıdan sonra caddenin karşısına geçip MHP Muratpaşa ilçe başkanlığına gitmişler.” dedi.

Saldırganlardan birinin MHP’li Başkan Talu Bilgili’nin çalışanı olduğunu vurgulayan Özyol, “Kamera kayıtlarında görülen 3 saldırgandan kot gömlekli olan kişinin de, ‘ben azmettirmedim, saldırtmadım, ilgim yok’ diye açıklama yapan MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili’nin şoförü Taner Canatek olduğu belirlendi.” İfadesini kullandı.

Ayrıca saldırganlardan Taner Canatek’in, 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin Muratpaşa Belediye Başkan Adayı ve eski Antalya Milletvekili Gökçen Enç’in de yakın çalışma ekibinde olduğuna da dikkat çeken Özyol, “MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili gazeteleri ziyaret ederken, gazetecilere saldırtmayı planladığı tetikçiyi de yanında taşıyormuş” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ