Gazeteci Fadıl Öztürk Adli Kontrol şartıyla serbest kaldı

5 Ocakt'ta İzmir'deki evine polis baskınıyla gözaltına alınan Artı Gerçek sitesinin yazarı Fadıl Öztürk, adli kontrol şartıyla serbest kaldı.
İzmir’deki evinde 5 Ocak'ta yapılan baskınla gözaltına alınan Artı Gerçek yazarlarından Fadıl Öztürk, bu sabah İzmir Adliyesi’ne çıkarıldı.

Adliye’de savcılıkça ifadesi alınan Öztürk, 'örgüt propagandası' iddiası ile Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Öztürk’e emniyet ifadesinde sosyal medya paylaşımları ve Artı Gerçek’te yayınlanan yazıları soruldu.


ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Yazılarında 'örgüt propagandası' yaptığı iddia edilen ve sorgusunda sosyal medya hesabında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaşmasının gerekçesi de sorulan Öztürk, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Duruşma sonrası Artı Gerçek'e konuşan Fadıl Öztürk'ün avukatı Aysun Akşehirlioğlu, gözaltı ve yargılama sürecinde yaşananları anlattı:

'ÖRGÜT ÜYELİĞİ SUÇLAMASIYLA KARŞILAŞTIK'

"Müvekilim 'örgüt propagandası' iddiasıyla alınmıştı, emniyetteki ifadesi de bu şekilde alınmıştı. Hakim karşısına çıktığımızda bu sefer 'örgüt üyeliği' suçlamasıyla karşılaştık ve tutuklama talebinin bu iddia nedeniyle yapıldığı söylendi. Şimdi adli kontrolle serbest bıraktı hakim. İzmir dışına çıkması yasak. İkametgahının olduğu yerde haftada bir gün karakola giderek imza atacak. Fadıl Öztürk bu şekilde serbest bırakıldı."
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ