Erdoğan'dan medyaya yeni talimat: Bu yayınlarınızı kesin, milleti çileden çıkarıyorsunuz

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kendi kontrolünde olan medyaya yeni talimat yağdırdı. Yıllardır, kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüz olaylarındaki sorumluluğu da kendi kontrolü altında olan medyaya yükledi.
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de kanayan bir yaraya dönüşen, tecavüz, taciz ve kadına şiddete yönelik müsebbibi de belirledi. Medyaya sert sözlerle yüklenen Erdoğan, kadınlarla ilgili tüm ayrımcı uygulamaları ortadan kaldıracaklarını belirtti. 

Kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüz haberleri üzerinden medyaya yüklenen Erdoğan, "İnşallah kadınlarla ilgili tüm ayrımcı anlayışları ve uygulamaları ortadan kaldırarak yanlışların kökünü kurutacağız. Televizyonların yayınları da bu işi iyice zıvanadan çıkartıyor. Medyaya da sesleniyorum; lütfen bu yayınlarınızı şöyle kesintiye uğratın yoksa milleti çileden çıkartacaksınız. Milletime sesleniyorum; Anneler nazlıdır çeker ayağını çektiği zaman annene de ki 'Anne cennetin kokusunu bana çok mu görüyorsun?' Bu anne evlat ilişkisini çok daha ileri taşıyacak bir adımdır" ifadelerini kullandı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ