Davutoğlu konuştu, Sputnik, Yavuz Oğhan'ın programına son verdi

Gazeteci Yavuz Oğhan, Rus haber ajansı Sputnik ve RS FM'deki programlarının bitirildiğini duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan Oğhan, kendisine ait YouTube kanalı 'bidebunuizle'de dün eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu konuk etmelerinin ardından
Gazeteci Yavuz Oğhan, Rus haber ajansı Sputnik ve RS FM'deki programlarının bitirildiğini duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan Oğhan, kendisine ait YouTube kanalı 'bidebunuizle'de dün eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu konuk etmelerinin ardından Sputnik'in programlarını sonlandırdığını açıkladı. Oğhan ayrıca,  İsmail Saymaz ve Akif Bekiile birlikte yaptığı "söylemesibizden" programının da artık RS FM’de yayınlanmayacağını açıkladı. Gazetecilerin kendisiyle yapılan söyleşi nedeniyle işten çıkarılmasına Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösteren Ahmet Davutoğlu, "Bu kararın hiçbir izahı yok. Her kapıyı kapatsalar da biz yeni kapı açacak, susmayacağız" yorumunda bulundu. 

Davutoğlu söyleşisi kriz çıkardı

Gelişmeler Davutoğlu ile yapılan programın neden RS FM bünyesinde yapılmadığını da ortaya çıkardı. T24'ün aldığı bilgilere göre; Ahmet Davutoğlu ile söyleşi önerisi RS FM'de program yapan Oğhan, Saymaz ve Beki tarafından ilk olarak çalıştıkları bu kuruma götürüldü. RS FM, Davutoğlu ile söyleşiyi yayınlamak istemeyince Yavuz Oğhan programı kendi YouTube kanalından yayınladı.


Sputnik-RS operasyonu, üç gazetecinin Yavuz Oğhan'a ait bidebunuizle adlı Youtube kanalında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AKP'ye rakip bir parti kurma hazırlığında olan eski AKP Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu'nu dün (18 Temmuz Perşembe) konuk etmelerinin ardından gelişti.

“Türkiye’de hiçbir iyi iş cezasız kalmaz"

Yavuz Oğhan da, Twitter'daki kişisel hesabından paylaştığı mesajda operasyonu, Davutoğlu programıyla ilişkilendirdi. Oğhan, gelişmeyi, “Türkiye’de hiçbir iyi iş cezasız kalmaz, dün Davutoğlu ile mülakat yaptık bugün programlarımız bitti, üstelik yayını kendi YouTube kanalımızdan yaptığımız halde, #bidebunudinle ile @makifbeki ve @ismailsaymaz la yaptığımız #söylemesibizden artık RS FM’de değil” sözleriyle duyurdu.

t24
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ