Damat için özel protokol: Gazete baskıları programın bitmesini bekledi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Çarşamba akşamı CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sorularını cevapladı programı için gazetelerin baskıları bekletildi.
Program başlamadan önce gazete merkezlerine ulaşan bir e-mail dikkat çekti. Türkiye’de gazete dağıtımında tekel olan Turkuvaz Dağıtım’dan gazetelere dün gece gönderilen e-mail’de şöyle deniyordu:

“Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamaları nedeniyle Türkiye Geneli Taşra ve Şehir Hatlarına 20:00 Protokolü uygulanacaktır.

Taşra saati: 22:00


Şehir saati: 23:30”


Serbestiyet.com’un haberine göre, gazetelerin taşra ve İstanbul baskılarını geç saatte yapmasına imkân veren bu protokol, bugüne kadar sadece akşam saatlerinde başlayan önemli maçların sonucunu gazetelerin haber yapabilmesi için uygulanmaktaydı.

İlk kez bir bakanın televizyondaki programının gazetelerde yer alabilmesi için gazeteler taşra ve İstanbul baskılarını geç saatte yaptılar.

Bünyesinde Turkuvaz Dağıtım’ı da bulunduran Turkuvaz Medya Grubu’nun başında Berat Albayrak’ın ağebeyi Serhat Albayrak bulunuyor.

Geç protokol sayesinde, Berat Albayrak’ın programdaki sözleri bugünkü iktidara yakın gazetelerin hem taşra hem de İstanbul baskılarında geniş olarak yer aldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ