35 gazeteciye gözaltı kararı

Erdoğan Rejimi gazeteci tutuklama rekorunu her gün daha ileri taşıyor.
Dünya tarihinin en çok gazeteci tutuklayan rejimi durumunda olan Erdoğan Rejimi, sabah saatlerinden itibaren gazetecilere yönelik yeni bir saldırı başlattı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 35 gazeteci hakkında gözaltı kararı verildi.

İSMİ ÖĞRENEBİLEN GAZETECİLER ŞUNLAR

Burak Ekici (BirGün Editörü), Muhsin Pilgir (eski Zaman ve Cihan muhabiri), Ömer Faruk Aydemir (İHA İstihbarat Şefi), Sait Gürkan Tuzlu, Cüneyt Seza Özkan (eski Samanyolu Haber Yönetmeni), Yusuf Duran, Ahmet Feyzullah Özyurt, Ahmet Sağırlı (Eski Türkiye gazetesi yazarı) ve Mutlu Özay gözaltına alındığı öğrenilen gazetecilerden..​

BİRGÜN: EDİTÖRÜMÜZ GÖZALTINDA

Birgün Gazetesi editörü Burak Ekici gözaltına alındığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Gözaltına alınanlardan birisinin Birgün gazetesi editörlerinden Burak Ekici olduğu öğrenildi. Birgün gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde; “Burak Ekici sabaha karşı evine yapılan baskınla gözaltına alındı. Polis Burak Ekici’nin bilgisayarına ve cep telefonuna da el koydu” denildi.

MESLEĞİ İLETİŞİM OLAN GAZETECİLER İLETİŞİM UYGULAMASINDAN GÖZALTINDA

Diğer gazetecilerin isimleri henüz bilinmiyor. Gazetecilerin Bylock kullandığı iddiasıyla operasyonun başlatıldığı duyuruldu. 

Gazeteci Fatih Yağmur, henüz hakkında soruşturma olmadan kendisinin de Bylock kullandığını, geçmişte güvenli olduğu için hemen tüm polis ve adliye muhabirlerinin Bylock kullandığını twitter hesabından dile getirmişti. 

Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ