1,6 milyar insan WhatsApp kullanıyor

Dünya genelindeki en popüler mobil mesajlaşma uygulamasının WhatsApp olurken, 1,6 milyar kullanıcısının olduğu kaydedildi. İkinci sıraya yerleşen uygulama ise 1,3 milyar kullanıcı ile Facebook Messenger...




Sosyal medya uygulamaları ile ilgili 2019 Ekim verileri açıklanırken, dünya genelindeki en popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp oldu. Uygulamayı dünyada 1,6 milyar insan kullanıyor.


Dünyada teknolojik uygulamalar konusunda en güvenilir istatistik veri sağlayıcısı olarak kabul edilen Statista sosyal medya uygulamaları ile ilgili 2019 Ekim verileri açıklandı. Verilere göre dünya genelindeki en popüler mobil mesajlaşma uygulamasının WhatsApp olurken, 1,6 milyar kullanıcısının olduğu kaydedildi. İkinci sıraya yerleşen uygulama ise 1,3 milyar kullanıcı ile Facebook Messenger olurken, üçüncü sıraya 1,1 milyar kullanıcı ile Wechat uygulamasının yerleştiği görüldü. Facebook, 2014 yılında 19 milyar Dolar’a WhatsApp uygulamasını satın almıştı.

Uygulamanın erişimi ABD dışındaki pazarlarda özellikle güçlü. Haziran 2019 itibarıyla Facebook Messenger, yüzde 57,2’lik bir erişim ile ABD’de en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıyken, Snapchat yüzde 25,9’luk bir erişim ile ikinci sırada yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde yüzde 12,9 mobil erişim ile WhatsApp, Amerikalı izleyiciler için önde gelen mobil haberciler arasında üçüncü sırada yer aldı. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki WhatsApp kullanıcılarının sayısının 2023’te 85,8 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

2019’DA EN ÇOK EKVADOR İNDİRDİ 

2019’dan itibaren Ekvador, Apple App Store’dan WhatsApp indirmelerinde en yüksek büyümeye sahipti. Messenger uygulamasının indirilmesi o yılın önceki çeyreğine göre neredeyse yüzde 40 arttı. Google Play mağazasına gelince, Güney Kore en hızlı büyüyen WhatsApp pazarıydı ve mobil mesajlaşma uygulamasının indirmeleri 2019’da neredeyse yüzde 56 arttı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ