Muhalefetten Kavuncu yorumu: CHP’ye yapılan İYİ Parti’ye yapılıyor

Eklenme tarihi :
Muhalefetten Kavuncu yorumu: CHP’ye yapılan İYİ Parti’ye yapılıyor
İYİ'li Ümit Özdağ'ın parti İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu 'cemaatçi' olmakla suçlamasını değerlendiren CHP'liler, "CHP’ye yapılanlar İYİ Parti’yi de yapılıyor. İYİ Parti’yi de karıştırma çabası var" dedi.


İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, parti İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu bir iş insanı derneğinde yönetim kurulu üyeliği yaptığı için ‘cemaatçi’ olmakla suçladı. Kavuncu, Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

CHP’den üst düzey yöneticiler ise, “CHP’ye yapılanlar İYİ Parti’yi de yapılıyor. İYİ Parti’yi de karıştırma çabası var” dedi.


İYİ Parti’de son kongrede yaşanan ‘tercih edilmeyecekler’ listesinin yankıları farklı alanlarda devam ediyor. Son kongrede ismi ‘tercih edilmeyecekler’ listesinde yer alan ve daha sonra kendisinin genel idare kuruluna aday olmadığını açıklayan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu hedef seçti.

Ahmet Hakan’ın CNN Türk’teki televizyon programında, Kavuncu’nun geçmişte Kazakistan Türk İşadamları Derneği’nin başkan yardımcılığını yaptığını, bu derneğin 15 Temmuz sonrası kapatıldığını açıkladı. Kavuncu hakkında cemaatçi imasında bulunan Özdağ, “Sayın Genel Başkana ben bu uyarıyı yaptığım zaman 2 devlet görevlisiyle konuştuğunu, Buğra’yla ilgili kendilerinde kayıt olmadığını söylemişler” ifadesini kullandı.

Buğra Kavuncu, Özdağ’ın iddialarıyla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağını kaydetti. Buğra Kavuncu, kendisine iftira atıldığını belirterek, “Allah herkesi iftiradan saklasın” dedi. Buğra Kavuncu, kendisine yönelik suçlamaların İstanbul kongresinde Ümit Özdağ’ın desteklediği adayın seçimi kaybetmesine bağladı.

Cumhuriyet’te yer alan kulis haberine göre, CHP’den üst düzey yönetiler ise, “CHP’ye yapılanlar İYİ Parti’yi de yapılıyor. İYİ Parti’yi de karıştırma çabası var. Ama bunlar Millet İttifakı’nın bozulması sonucunu doğurmaz” dedi.
BENZER HABERLER
SİYASET HABERLERİ