Eski YÖK Başkanı da Davutoğlu’nun yeni partisinde

Eklenme tarihi :
Eski YÖK Başkanı da Davutoğlu’nun yeni partisinde
Ahmet Davutoğlu’nun partisine katılacak isimler birer birer ortaya çıkıyor. Partinin henüz açıklanmayan isminin “Bizim Parti” olacağına ilişkin kulisler geliyor..


Ahmet Davutoğlu’nun kamuoyuna açıklayacağı yeni partisinin kurucular kurulunda yer alan isimlere Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan da katıldı.

euronews’ün kurulacak partinin üst düzey bir yetkilisinden edindiği bilgiye göre; eski YÖK Başkanı ve eski Polonya Büyükelçisi Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan da kurucular kurulunda yer aldı. Özcan, geçtiğimiz günlerde Bolu’da gerçekleştirilen çalışma kampındaki toplantıya da katıldı.


Çarşamba günü ise 15 Temmuz darbe girişimi sırasında oğluyla birlikte öldürülen ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin eski reklam danışmanı olan Erol Olçok’un eski eşi Nihal Olçok’un da partinin kurucular kurulunda yer aldığı açıklanmıştı.

Ayrıca, ünlü radyocu Ufuk Karcı da Best FM’den istifa ederek kurucular kurulunda yer aldığı euronews Türkçe’ye gelen son bilgiler arasında.

31 Mayıs 2010’da İsrail askerlerinin uluslararası kara sularında saldırdığı, Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara gemisinde bulunan gazeteci Hakan Albayrak da kurucular kurulunun öne çıkan isimleri arasında bulunuyor. Albayrak, kısa süre önce Karar gazetesiyle yollarını ayırmıştı.

Davutoğlu’nun parti ismi ve logosunun kısa süre içerisinde kamuoyuyla paylaşılması, akabinde partinin resmi olarak tanıtımının yapılması planlanıyor.

“BİZİM PARTİ” İSMİ ÖNE ÇIKTI

Sosyal medyada yer alan paylaşımlarda, kurulacak partinin adının ‘Bizim Parti’ olacağı iddia edildi. Ayrıca, emekliliğini isteyen Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım’ın da partiye katılacağı sosyal medyada ortaya çıkartıldı.

Davutoğlu ekibi kurmaylarından, eski AKP milletvekili Selçuk Özdağ’ın, Twitter hesabından, ”Evet, çoğu gitti azı kaldı… Veee geri sayım başladı” paylaşımının ardından, Viyana Büyükelçisi Yardım’ın partiye katılacağı iddialarını içeren haberleri paylaştı.
BENZER HABERLER
SİYASET HABERLERİ