‘Anketlerle depresyona giren iktidar, muhalefete gözdağı verme peşinde’

Eklenme tarihi :
‘Anketlerle depresyona giren iktidar, muhalefete gözdağı verme peşinde’
HDP’li siyasetçilere yönelik gözaltılara tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, “Anketlerle depresyona giren iktidar, muhalefete gözdağı verme peşinde” dedi.

MAK Danışmanlık anketine göre AKP liderliğindeki Cumhur İttifakı, CHP öncülüğünde kurulan Millet İttifakı’nın 3 puan gerisinde.

Aralarında eski ve yeni belediye başkanları, eski milletvekilleri ve siyasetçilerin bulunduğu 82 HDP’li hakkındaki gözaltılara CHP’den tepkiler gelmeye devam ediyor. CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak sosyal medyada paylaştıkları mesajlarla tepkilerini ortaya koydular.


“ANKETLERLE DEPRESYONA GİREN İKTİDAR…”

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, seçilmişlerin 6 yıl önceki gerekçelerle gözaltına almanın seçme ve seçilme hakkına yönelik bir saldırı olduğuna işaret etti. Toprak, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Seçmenin hür iradesini yok sayıp seçilmişlerini 6 yıl önceki gerekçelerle gözaltına almak, siyasi hayatlarını bitirmeye çalışmak demokratik hak ve özgürlüklere, seçme-seçilme hakkına çirkin bir saldırıdır. Anketlerle depresyona giren iktidar, muhalefete gözdağı verme peşinde!”

“SARAY’IN MUHALEFETE BASKI SİYASETİNİN SONUCU”

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ise “Herkes biliyor ki bugünkü gözaltılar Sarayın muhalefete baskı siyasetinin parçası. HDP’nin seçilmiş belediye başkanları, vekilleri ve siyasilerini kriminalize etmek, görevden almak siyasi darbedir. Darbelere karşı her zaman demokrasi kazanmıştır, yine öyle olacak” değerlendirmesinde bulundu.
BENZER HABERLER
SİYASET HABERLERİ