Ankara’da sızan kulis bilgilerine göre, partinin ismi belli oldu!

Eklenme tarihi :
Ankara’da sızan kulis bilgilerine göre, partinin ismi belli oldu!
Bolu’da iki günlük kamp yapan Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibinin, parti programı ve tüzüğünü büyük oranda şekillendirdiği öğrenildi. Toplantıdan sızan bilgilere göre parti isminin ‘Bizim Parti’ olduğu iddia edildi.


AKP’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, hafta sonu Bolu’da gerçekleştirilen iki günlük kampta partinin ismi ve logosunun oluşturulduğu fakat yapılacak bir iki toplantıdan sonra karar verileceği belirtildi. Partinin kurucular kurulunun da 130 kişiden oluşması bekleniyor. Kurucular kurulunda eski AKP, CHP, HDP ve MHP’li isimlerin yer aldığı ifade ediliyor.

PARTİNİN ADI ‘BİZİM PARTİ’ OLACAK İDDİASI


İnternethaber.com’un iddiasına göre, Ahmet Davutoğlu’nun ismini açıklayacağı partinin adının ‘Bizim Parti’ olacağı ifade edildi. Davutoğlu ve ekibinin 11 Aralık çarşamba günü yapacağı toplantı ile parti tabelasını asacağı vurgulandı. Ahmet Davutoğlu, yeni partiyi Beysukent’teki çalışma ofisinde bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyuracak.

KURUCULAR KURULUNDA 130 KİŞİ BULUNUYOR

Ahmet Davutoğlu ekibi, 15 gün içinde kurulması beklenen parti için İçişleri Bakanlığı’na sunulacak “kuruluş dosyası” hazırlıklarına başlandı. Kurucular kurulunda 130 ismin yer alması beklenirken, Davutoğlu ekibi bu isimler arasında yalnızca eski AKP’lilerin değil CHP, HDP ve MHP’de siyaset yapmış isimlerin yer alacağını belirtiyor.

ALEVİ ÖRGÜTLERİNDEN 5 İSİM OLACAK

Cumhuriyet’te yer alan haberde ise parti hazırlıklarında yer alan bir siyasetçi, Etyen Mahçupyan, eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, eski HDP’li milletvekilleri Müslüm Doğan ve Mehmet Ali Aslan, CHP’li İhsan Özkes, eski vali İzzettin Küçük ve 15 Temmuz’da şehit olan AKP’li Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok’un kurucular listesinde yer alacağını belirtti. Kurucular Kurulu’nda 25 kadın, 25 genç, Alevi örgütlerinden 5 ismin olacağı, Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım’ın yeni partide yer almak için emekliliğini istediği kaydedildi.

Davutoğlu, hafta sonu Bolu’da kurucular kurulunda yer alması beklenen isimlerle program ve tüzük taslağı, partinin ismi ve amblemiyle ilgili 2 günlük bir toplantı yaptı. Toplantıda program ve tüzüğe büyük oranda şekil verilirken, partinin ismi ve amblemiyle ilgili bir iki toplantı daha yapıldıktan sonra karar verileceği belirtildi. Partinin yönetim kurullarının adlarının diğer partilerde olduğu gibi MYK, MKYK, Parti Meclisi ve Başkanlık Divanı olmayacağı, farklı bir yapılanmaya gidileceği kaydedildi.
BENZER HABERLER
SİYASET HABERLERİ