Sınavları geçseler de Eğitim-Sen’lilere atama yok

Eklenme tarihi :
Sınavları geçseler de Eğitim-Sen’lilere atama yok
Eğitim-Sen üyelerinin sendikaları nedeniyle okullara yönetici olarak atanmadığı ileri sürüldü. Şırnak Şube Başkanı Adnan Şenbayram, “Yazılı ve sözlüden geçer puan aldım. Tercih ettiğim okullarda kadro vardı. Yine de atanmadım” dedi.


ÖSYM tarafından yapılan MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı’nda başarılı olan ve ardından girdiği sözlü sınavı da geçen Eğitim-Sen üyeleri, tercih ettikleri okullarda boş kadro olmasına karşın Eğitim-Sen’li oldukları gerekçesiyle atamalarının yapılmadığını iddia etti.

MÜLAKATTA DÜŞÜK PUAN VERİLİYOR


Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’e konuşan Eğitim-Sen Şırnak Şube Başkanı Adnan Şenbayram, ÖSYM tarafından yapılan MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı’na giren Eğitim-Sen üyelerinin, sendikalı oldukları için atamalarının yapılmadığını iddia etti. Sendikalı oldukları için sürekli ötekileştirilip baskılara maruz kaldıklarını söyleyen Şenbayram, “Mülakata giren birçok arkadaşımızın mülakat puanı düşük verilerek üstü çiziliyor. Ben hem yazılı hem de mülakattan geçer puan almama rağmen, tercih verdiğim okulların ihtiyaç duyduğu idareci kadrosu boş olmasına rağmen üstümü çizdiler. Birçok arkadaşımız yazılı puanı geçmesine rağmen ‘mülakattan tekrar eleneceğiz, kendi adamlarını alacaklar’ düşüncesiyle mülakata girmek istemedi” dedi.

ÇOK DÜŞÜK PUANLAR ATANDI

Sınava giren fakat sendikalı olduğu için mülakatta sorulara doğru cevap vermesine rağmen üstünün çizildiğini iddia eden bir eğitimci ise, “68 puan gibi yüksek bir puan aldım. Mülakatta sorulara doğru cevap verdim. Sadece sendikadan kaynaklı böyle bir şey yapıyorlar. Benden çok düşük alanlar atanmış. Hukuki süreci başlatmak için birkaç avukatla konuştum. İspatlayamayız, ispatlasak da olumlu bir karar çıkmaz dedi. El yazımla yazdım nasıl ispatlayamam? Tercih hakkım elimden alındı. Şu anki okulum bu durumu kullanır diye dava açmaktan vazgeçtim” dedi.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ