Melek Çetinkaya ‘adalet için’ yeniden Sakarya Caddesi’nde

Eklenme tarihi :
Melek Çetinkaya ‘adalet için’ yeniden Sakarya Caddesi’nde
Harbiyeli oğlunun müebbet hapis cezası almasına karşı yürüttüğü adalet mücadelesiyle Türkiye’nin tanıdığı Melek Çetinkaya, cezaevinden çıktıktan 4 gün sonra protesto eylemlerine kaldığı yerden devam etti.

‘Suç ve suçluyu övmek’ suçlamasıyla tutuklanarak 66 gün özgürlüğünden mahrum bırakılan Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, geçtiğimiz pazartesi günü çıktığı ilk mahkemede tahliye edilmişti. Çetinkaya, Sakarya Caddesi’nde yıllardır hak mücadelesi veren KHK’lı Cemal Yıldırım’la birlikte yine sokağa çıktı.

Melek Çetinkaya’yla açıklama yapan Cemal Yıldırım, HDP’li 82 siyasetçi ile İstanbul’da 76 akademisyen ve doktorun yanısıra İsimler Hareketi soruşturması kapsamında 24 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.


“SOKAKTAYIZ, DİRENMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Yıldırım, “Sokaktayız yine. Faşizme karşı direnmeye devam ediyoruz. Etrafımız yine onlarca polisle çevrili ancak herkes şunu çok iyi bilsin, bugün gerçek muhalefet, gerçek muhalif olmak demek sesini çıkarmakla alakalıdır. Susmamızı, sinmemizi ve korkmamızı istiyorlar. Şunu çok iyi bilsinler; faşizme teslim olmayacağız. AKP gibi çürümüş bir çete artık bu ülkeyi yönetemez” dedi.

ÇETİNKAYA: VİCDANIMIZ RAHAT

Melek Çetinkaya ise “Bizim bu dünyadaki hakim savcılara veremeyeceğimiz bir hesabımız yok. Vicdanımız rahat” ifadelerini kullandı.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ