AKP gençlik kolları başkanı, sağlıkçı statüsüyle aşı yaptırdı

Eklenme tarihi :
AKP gençlik kolları başkanı, sağlıkçı statüsüyle aşı yaptırdı
AKP Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Fatih Özata'nın sağlıkçı ve 65 yaş üstü olmadığı halde sağlıkçı statüsüyle koronavirüs aşısı yaptırdığı ortaya çıktı.

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, "Özata gerçek bir sağlık neferiymiş de haberimiz yokmuş" dedi.

AKP Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Fatih Özata korona aşısı oldu. AKP’li Özata, üç hastanenin avukatı veya danışmanı olduğu için sağlık sektöründe hizmet veren kişi sayıldığını ve bu nedenle aşı yaptırabildiğini söyledi.


Eski CHP milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından ” Özata aynı zamanda sağlıkçı değilse; aşıyı nasıl yaptırdı? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Umarım mantıklı bir cevabı vardır” diye sordu.

ÖZATA: 3 HASTANENİN DANIŞMANIYIM 

Özata, şu cevabı verdi: “Gurur duyarak yaptığım mesleğim avukatlık gereği Eskişehir’deki üç hastanenin vekili veya danışmanı olmam sebebiyle sağlık sektöründe hizmet sağlayanlar kategorisinde değerlendirmeme sebep olmuş ve aşı olma hakkı doğmuştur. Ben de her sorumlu vatandaşın yapmasını beklediğimiz gibi sıram gelince Covid aşısı oldum. Bu konuyu merak edenlere sağlıklı günler dilerim.”

‘GERÇEK BİR SAĞLIK NEFERİYMİŞ, HABERİMİZ YOKMUŞ’  

Yarkadaş, Özata’ya şöyle tepki gösterdi: “Özata gerçek bir sağlık neferiymiş de haberimiz yokmuş! Veterinerler bile aşı olamazken, hastane avukatı oluyor. Fatih Bey’i nöbete de bekliyoruz! AKP’li Özata, Eskişehir’de uzun bir süre SGK anlaşması yapılmayan GürLife Hastanesi’nin avukatlığını üstleniyor. SGK engeli böylece aşılıyor. Sonra da rabbim verdikçe veriyor! Avukat Özata, taşeron sağlıkçıların bile kapsamında olmadığı E-NABIZ’a girerek aşı oluyor! Eşitlik?”
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ