Netanyahu, patlamaya ‘karşılık’ verdi: İran’ın eylemi, çok açık

Eklenme tarihi :
Netanyahu, patlamaya ‘karşılık’ verdi: İran’ın eylemi, çok açık
İsrail Başbakanı Netanyahu, kendilerine ait bir gemide Umman Körfezi'nden geçerken patlama meydana gelmesine ilişkin, "İran'ın eylemi, bu çok açık" dedi.


İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Umman Körfezi’nde kendilerine ait bir kargo gemisinin geçişi sırasında yaşanan patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Patlamadan İran’ı sorumlu tutan Netanyahu, tüm bölgede İran’ı vurduklarını duyurdu.

2 gün önce meydana gelen ve can kaybı yaşanmayan patlamayla ilgili kamu yayın kuruluşu Kan’a konuşan Netanyahu, “İran’ın eylemi, bu çok açık. İran, İsrail’in en büyük düşmanı diyerek, ülkeyi engellemeye kararlı olduklarını belirtti.


SAVUNMA BAKANI DA ‘İRAN’ DEDİ

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz da patlamanın arkasında İran’ın olabileceğini söylemişti. İran’ın, İsrail altyapısını ve vatandaşlarını hedef almak istediğini söyleyen Gantz, “Geminin İran’a yakın konumu, (olayın arkasında) İranlılar olduğu fikrinin değerlendirmesini artırıyor. Tabii bu benim değerlendirmem” demişti.

SURİYE’NİN RESMİ HABER AJANSI: SİSTEMLERİMİZ DÜŞMAN FÜZELERİNİ KARŞILADI

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA da askeri kaynağa dayandırdığı haberinde, İsrail’in 28 Şubat yerel saatle 22.16’da, işgal altındaki Golan Tepeleri yönünden, Şam kent merkezinin çevresindeki bazı noktalara hava saldırısı düzenlediğini duyurdu.

Can veya mal kaybına ilişkin bilgi verilmeyen haberde, “Hava savunma sistemlerimiz düşman füzelerini karşıladı ve çoğunu düşürdü” denildi.
BENZER HABERLER
DÜNYA HABERLERİ