KHK’lı askerin çaresizliği: Eşim böbrek satmak ne kadar diye araştırıyor

Eklenme tarihi :
KHK’lı askerin çaresizliği: Eşim böbrek satmak ne kadar diye araştırıyor
Malını, mülkünü her şeyini satarak, hamallık, garsonluk yaparak geçinmeye çalışan KHK’lıların geldiği son nokta ürkütücü: “Eşim böbreğini satmak için araştırma yapıyor, o an yıkıldım”15 Temmuz sonrası uygulanan Olağanüstü Hal (OHAL) sonrası sosyal ölüme terk edilenlerin sesi haline gelen HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun son paylaşımı mağduriyetlerin geldiği noktayı gözler önüne geldi. OHAL sonrası çıkarılan Kanun Hükmündeki Kararnamelerle (KHK) işlerinden olan ve hapse atılanlar çareyi sosyal medyadan paylaştığı mesajlarla duyurmaya çalışıyor. Gergerlioğlu da, mağdurların sesi olabilmek için bu mesajları kendi sosyal medya hesabından paylaşıyor.


‘O ARAMAYI GÖRDÜM YIKILDIM’

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun en son ankesörlü telefon aranması sonrası mesleğinden atılan bir askerin eşinden gelen mesajı paylaştı. Eşinin 24 yaşında terörist damgası yediğini ve işinden olduğunu anlatan kadın mesajında, ailelerinin de kendilerine yardım etmediğini yazdı. Gergerlioğlu’nun ‘Boşuna mı soykırım diyorum?’ notuyla paylaştığı mesajda genç kadın, eşinin içinde bulunduğu çaresizlik yüzünden böbreğini satma çabasında olduğunu belirtti.

ASKERDİ, İHRAÇ OLDU

Gergerlioğlu’nun paylaştığı mesaj şöyle: “Boşuna mı soykırım diyorum? ‘Ömer bey eşim ihraç oldu, askerdi. 24 yaşında daha gencecik teröristlikle suçlandı. Cevaplamadığı ankesör yüzünden. O kadar çıkmazdayız ki ailelerimizden destek yok. Bugün eşimin Google geçmişinde böbrek satma ne kadar diye arama yaptığını gördüm yıkıldım.”

BEN DE ARAŞTIRDIM, 65 bin TL

Gergerlioğlu’nun mesajına yorum yapan bir KHK mağduru da tek börek fiyatının 65 bin lira olduğunu, kendisinin de araştırdığını söyledi.
BENZER HABERLER
15 TEMMUZ HABERLERİ