Kanser hastası eşi koronaya yakalanan Remzi Kabarak'ın tahliye talebi reddedildi

Eklenme tarihi :
Kanser hastası eşi koronaya yakalanan Remzi Kabarak'ın tahliye talebi reddedildi
Kaynak Holding davasında yargılanan grafiker Remzi Kabarak’ın meme ve troid kanseri eşi Hülya Kabarak’a korona teşhisi konuldu. İki gün önce görülen mahkemede eşinin durumunun göz önünde bulundurulmasını isteyen Kabark’ın talebi dikkate alınmadı.

11 aydır Silivri Cezaevinde tutuklu olan Remzi Kabarak’ın kanser hastası 43 yaşındaki eşi Hülya Kabarak’a bugün koronavirüs teşhisi konuldu.

Tedavi için hastaneye kaldırılan Hülya Kabarak, 3. evre meme ve troid kanseri. Hülya-Remzi Kabarak çiftinin 7 ve 10 yaş 2 çocukları bulunuyor.


“AH VİCDAN”

Hülya Kabarak’ın durumunu HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu duyurdu.

Remzi Kabarak’ın durumdan haberi olmadığını söyleyen Gergerlioğlu, “Ölüm döşeğinde ve mahpusun haberi yok, tahliye yok! Durumu ağır ama İstanbul 32. ACM hakimi umursamadı bu hali. Ah, Vicdan!” dedi.

Cemaat soruşturmaları kapsamında Aralık 2019’da tutuklanan Remzi Kabarak, 11 ay sonra ilk kez iki gün önce hakim karşısına çıktı.

Kaynak Holding’te grafiker olarak görev yapan Kabarak, Bank Asya hesabı, sendika üyeliği, sohbete davet eden bir e-postanın mail kutusunda bulunması, patronuyla yaptığı telefon görüşmesi ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle örgüt üyesi olduğu iddiasıyla yargılanıyor.

 
BENZER HABERLER
15 TEMMUZ HABERLERİ