Ümit Horzum işkenceden kemikleri kırılmış halde emniyette bekletiliyor

Gazeteci Erk Acarer, 132 gün boyunca kayıp olan Ümit Horzum'un durumuyla ilgili bilgiler paylaştı.
Ümit Horzum'un kayıp olmasına ilişkin şüphelere dikkat çeken Erk Acarer, kaburga kemiklerinın kırık, kulak zarının işkenceden patlatılmış olmasına rağmen halen emniyette tutulduğunu yazdı.

Sosyal medya hesabından Ümit Horzum'a ilişkin bilgiler paylaşan Erk Acarer, "132 gün sonra bulunan Ümit Horzum ile ilgili detaylı bilgiler paylaşmak isterim. Ümitköy'de bulunduğu iddiası gerçeği yansıtmıyor. Sadece bir arabadan bir arabaya aktarılıp 'tanımlayamadığı' bir yere götürüldüğü bilgisini verebiliyor. Eşinin ilk gece bilgi alamadığını biliyoruz." dedi. 

Emniyette zorla belge imzalattırmak istediklerine dikkat çeken Acarer, "100 sayfa belge imzalatmak istedikleri bilgisi var. Gözaltı süresi 7 gün daha uzatıldı. İşkence insanlık suçudur ve zaman aşımı yoktur." ifadelerini kullandı. 
"EMNİYETTE İŞKENCE SÜRDÜĞÜNE İLİŞKİN İDDİALAR VAR"

Acarer, personel yokluğu gerekçesiyle ilk gece eşiyle görüştürülmeyen Ümit Horzum'un Ankara Organize Suçlar Şubesi'nde tutulduğunu kaydetti. Emniyete getirildiğinde kaburgalarının kırık olduğuna dikkat çeken Acarer, "Buraya getirildiğinde kaburgaları kırıktı. Kulak zarı yırtıktı. Fakat burada da işkence sürdüğü iddiası var." şeklinde bilgiler paylaştı. Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ