"Tek tip giymeyen mahkumlara işkence uygulanıyor"

Halkın Hukuk Bürosu, Silivri 9 Nolu F Tipi Cezaevi'nden duruşmaya götürülen müvekkillerine Tek Tip Elbise dayatıldığını, giymeyenlere de işkence uygulandığını duyurdu.
Halkın Hukuk Bürosu, Silivri 9 Nolu F Tipi Cezaevi'nden duruşmaya götürülen müvekkillerine Tek Tip Elbise giymelerinin dayatıldığını duyurdu.

Tek Tip Elbise giymeyi reddeden tutuklulara 'işkence' yapıldığını açıklayan Halkın Hukuk Bürosu sosyal medyadan şu mesajı paylaştı:

"Silivri 9 nolu hapishanesinde kalan müvekkiller İlker Altundal ve Gökhan Kesgin İnfaz Hakimliği’nde ki duruşmalarına götürülürken Tek Tip Elbise giymeleri dayatılmış, giymeyi kabul etmedikleri için saldırıya uğramış, işkence yapılmıştır."

 
TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLER TTE'Yİ GİYMEYECEKLERİNİ AÇIKLAMIŞLARDI

Kamuoyunda tartışma yaratan uygulama, '696 sayılı KHK’nin 103. maddesi ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki suçlardan dolayı tutuklu ve hükümlü bulunanların duruşmaya sevkleri için cezaevi dışına nakillerinde tek tip elbise giyme zorunluluğu' ile yürürlüğe girmiş, geniş tepkilere yol açmıştı. Siyasi tutuklu ve hükümlüler ise TTE'yi giymeyeceklerini duyurmuşlardı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ