İki üniversite bitirdi okul birincisiydi, 3 ay hapis yattı Türkiye'yi terk etmek zorunda kaldı!

Yunanistan'da vefat eden Esma Uludağ'ın sıradışı bir hayat hikayesi...

 
OHAL KHK'sı ile mesleğinden ihraç edilen Esma Uludağ bu süreçte tutuklandı, 3 ay da hapiste kaldı.
 
3 ay hapisten sonra denetimli serbestlikle tahliye olan Esma Uludağ’ın evine defalarca baskın yapıldı. Eşi de kendisi de aylarca birbirinden ayrı yaşadı. Baskılardan dolayı önce eşi Türkiye’den ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra da kendisi 3 çocuğu ile Yunanistan’a geçti. Eşi Almanya’da oturum almıştı. Birkaç hafta içerisinde aile birleşimi yapacaklardı. Ancak, Esma Uludağ’ın buna ömrü yetmedi. Aynı zamanda ögretmen olan Esma Uludağ, İzmir’de Kaymakamlıkta memur olarak çalışıyordu.
 
SIRADIŞI BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ VARDI ESMA ULUDAĞ’IN
 
İki üniversite bitirdi, memur oldu, anne oldu, öğrenciliği ise hiç bırakmadı… Son olarak Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nu birincilikle tamamladı. Diplomasını da biri henüz 38 günlük 3 çocuğuyla birlikte aldı, eğitim aşkı ve okuma azmiyle alkışlandı.
 
35 yaşındaki Uludağ, 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Bölümü’nü bitirdi, 2009’da bu kez Celal Bayar Üniversitesi’nde lisanüstü eğitimi gördü. Bu arada evlendi, memur oldu, anne oldu ama öğrencilikten asla kopmadı. Son olarak Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nu kazandı. Bir yandan Karabağlar Kaymakamlığı’nda çalışıp eğitimini sürdürdü, diğer yandan da çocuklarına annelik yaptı. Memurluğa ve anneliğe öğrenciliği de ekleyen Esma Uludağ, derslerinde de üstün başarı elde etti, 4 üzerinden 3.89 not ortalamasıyla tüm arkadaşlarını geride bıraktı. Bölüm birincisi olarak diplomasını 8 yaşındaki oğlu Veli Said, 4 yaşındaki kızı Müşerref Zümra ve 38 günlük bebeği Ceyda ile beraber aldı.
 


HAYALİ AVUKAT OLMAKTI
 
Okuma azmi ve eğitim aşkıyla kendisine hayran bırakan Uludağ, hedefinin Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi olduğunu söylemişti. Eğitimin yaşam boyu sürmesi gerektiğini dile getiren Uludağ, “Hem çalışıp ham annelik yaparak da öğrenci olunabileceğini kendime ve çevreme göstermeye çalıştım. Bu süreçte eşim destek olarak bana hep güç verdi. Hukuk Fakültesi’ni de bitirebilirsem avukat olmak istiyorum” demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ