Eski Hakim Teoman Gökçe işkence ve psikolojik baskılara dayanamadı

Şaibeli 15 Temmuz Darbe Girişimi'nden sonra başlatılan kitlesel operasyonlarla tutuklanarak cezaevine konulan HSYK eski Üyesi Hakim Teoman Gökçe, cezaevindeki işkence ve psikolojik şiddete dayanamayarak vefat etti.
HSYK eski Üyesi Hakim Teoman Gökçe'nin tutuklandığı günden bu yana tek kişilik bir hücrede tutulduğu öğrenildi. Hakim Teoman Gökçe'nin cezaevinde yaşadığı fiziksel ve psikolojik şiddetlere daha fazla dayanamayarak ruhunu Rahman’a teslim etti.
 
15 Temmuz darbe girişiminden sonra Cemaat iddiasıyla tutuklanan Eski HSYK Üyesi Teoman Gökçe’nin Sincan Cezaevi'nde kalp krizi sonucu öldüğü şeklinde bilgi verildi. Ancak  Hakim teoman Gökçe'nin cezaevine girdiği ilk günden beri fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kaldığı öğrenildi. 

Eski HSYK 1. Daire üyesi Teoman Gökçe, 15 Temmuz darbe girişimin ardından cadı avıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Sincan Cezaevi'nde tutuklu olarak bulunan ve yargılanan Teoman Gökçe akşam saatlerinde kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı.Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ