Erdoğan Rejiminde yargılanmak mı ölmek mi?

Bugün rejimin eline düşmek istemeyen KHK mağduru bir öğretmen öldü, bir polis yaralandı... İki olayın anlattığı tek şey var..
Olağanüstü Hal Dönemi'nde gözaltında yaşanan işkenceler, cezaevlerindeki hak ihlalleri ve kötü muameleler nedeniyle 40'tan fazla kişi hayatını kaybetti. Bugün yaşanan iki olay ise tüm bu işkenceler ve kötü muamelelerin insanları ittiği durumu gözler önüne serdi. Olaylardan biri çalıştığı dernek KHK'yla kapatılan bir öğretmenin; diğeri ise KHK'yla ihraç edilen bir Emniyet müdürünün başına geldi. 

BİR ÖLÜM
İlk olay Denizli de yaşandı. Gültekin Payat isimli 41 yaşındaki öğretmen, kapısında polisleri görünce yan binanın balkonuna atlamak istedi. Ancak işkenceden, insanlık dışı muamelelerden, devlet şiddetinden, yani zulümden kaçmak için gösterdiği bu son çaba Gültekin Payat'ı canından etti.
 

Payat, tutunduğu demirin eğilmesi sonucunda 3. kattan beton zemine çakılarak hayatını kaybetti. 


Yandaş medyaya sızdırılan haberlere göre Payat'a yapılan suçlama ​ KHK kapsamında kapatılan derneklerde yönetici ya da üye olmaktı. BİR YARALAMA
Zulümden ve işkenceden kaçan bir başka isim ise Arif Aygün'dü. NOTER'de işlem yaptığı sırada isminin NOTER'in ekranında "aranıyor" gözükmesi üzerine NOTER'in ihbarıyla polisler Arif Aygün'ü yakalamaya gedi. 

Arif Aygün de bir polisti. KHK ile ihraç edilmiş 2. sınıf emniyet amiriydi. O da işkence ve zulümden kaçmayı seçti. Ankara'nın Turan Güneş Bulvarı'nda kaçarken kendisini kovalayan polislerin açtığı ateş sonucu bacağından yaralanarak yere yığıldı. 

Bu iki olay ve gözaltında ölen/intihar eden 40'tan fazla kişi Türkiye'deki OHAL Rejimi'nin gerçeğini gözler önüne koydu.
 
İnsanlar Erdoğan Rejimi'nde yargılanmaktansa ölmeyi tercih eder hale geldi. 
 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ