Çıplak aramaya karşı çıkan tutuklu darp edildi ve tedavisi engelleniyor

Tekirdağ Cezaevi'ne İzmir'den sevk edilen kanser hastası Mehmet Yıldırım isimli tutukluyu çıplak aramaya karşı çıktığı için önce darp ettiler, sonra tedavisini engellenmeye başladılar.
Tekirdağ Cezaevi’ne sevki sırasında çıplak aramayı reddeden Mehmet Yıldırım darp edilirken, aynı cezaevinde kalan troid kanseri hastası Çetin Tutkun’un da tek kişilik hücrede tutularak tedavisinin engellendiği belirtildi. İzmir Kırıklar F Tipi Cezaevi’nden 23 Şubat'ta Tekirdağ 2 No'lu F Tipi Cezaevi’ne sevk edilen Mehmet Yıldırım’ın darp edildiği belirtildi. Ailesinden edinilen bilgilere göre, Yıldırım sevk sırasında zorla çıplak aramaya maruz bırakıldı ve çıplak aramayı reddettiği için de darp edildi.  
 
KANSER HASTASI TEK KİŞİLİK HÜCREDE 
 
Ayrıca, Tekirdağ Cezaevi’nde olan troid kanseri hastası ve ağırlaştırılmış müebbet tutuklusu Çetin Tutkun’un da tedavisinin yapılmadığı bilgisi paylaşıldı. Tek kişilik hücrede tutulduğu belirtilen Tutkun’un tedavisinin Tekirdağ’daki hastanelerde ilgili bölümler ve hekimler bulunmadığı gerekçesiyle yapılmadığı aktarıldı. 

 
Tutkun'un tedavisinin yapılabileceği başka bir cezaevine sevk talebinin ise sürekli reddedildiği ve  durumunun her geçen gün kötüye gittiği belirtildi.
(Mezopotamya Ajansı)


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ