Cezaevinde zatürre ilaçları verilmeyen Nesrin Gençosman hayatını kaybetti!

Erdoğan Rejimi cezaevlerinde can almaya devam ediyor!
2 ay önce Ordu’da tutuklandı. Daha ilk mahkemesine bile çıkmadan cezaevinde zatüre mikrobu kaptı. Hafta sonu diye revir ilaçlarını vermedi ve komaya girdi. Hastaneye kaldırıldı ama çok geçti 1 hafta direndi.  30 yaşındaki Nesrin Gençosman bu akşam vefat etti.

15 Temmuz sonrasında binlerce masum insanın tutuklayan AKP iktidarı ve güdümlü yargı genç bir kadının daha cezaevinde ölümüne neden oldu. 30 yaşındaki Nesrin Gençosman Hizmet Hareketi mensubu olduğu gerekçesiyle ikamet ettiği Ordu’daki evinden gözaltına alındı, ardından tutuklanarak hiçbir suç delili sunulmaksızın cezaevine gönderildi.

 
Gönderildiği cezaevinde zatüre mikrobu kapan Nesrin Gençosman’ın hastalığı ilerlemesine rağmen hastaneye götürülmedi. Cezaevinin revirine götürülen Genosman’a tedavisi için ilaç verildi.

Bir süre sonra ilaçları bitince yenisini almak üzere revire giden Nesrin Gençosman’a bu defa haftasonu olduğu için ilaçları verilmedi ve 30 yaşındaki Nesrin hanım komaya girdi. Hastaneye kaldırılan Gençosman yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.HALİME ÖĞRETMEN GİBİ

Mersin’de yapılan ev baskınıyla gözaltına alınan ev hanımları ve üniversite öğrencisi kızlar arasında yer alan ingilizce öğretmeni Halime Gülsu, 28 Nisan 2018’de cezaevinde hayatını kaybetmişti. Hastalığına rağmen tedavisi yapılmayan ve ısrarlı tepkiler görmezden gelinerek tahliye edilmeyen Halime Gülsu’ya gözaltı ve cezaevi süceçlerinde ilaçlarının verilmediği de medyaya yansımıştı.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ