Cezaevinde konuşamayan bir bebek

Doktor: Morarmasının sebebi kendisini kelimelere dökememesi...
Tutuklu 560 bebekten biri de emin. OHAL nedeniyle bebekliği doğumdan itibaren zor geçti. Daha bir kaç aylıkken annesi ve babasının işsiz kalması nedeniyle ekonomik zorluklar yaşayan bir ailede buldu kendisini ve doğduğu evden taşınmak zorunda kaldı. 

Emin 5 aylıkken babası Kenan Özay tutuklandı. Annesi Emine Özay, birinci sınıfa giden oğlu Yusuf ve 5 aylık Emin'i yanına alarak kayınpederinin evine taşındı. 

Aradan 2-3 ay gibi bir zaman geçmişti ki polis bu kez Emine Özay için kapıya dayandı. Emine Özay da gözaltına alındı ve ardından tutuklandı. Emin annesiyle birlikte cezaevine giderken, Yakup ise dedesiyle geride kaldı. 


Tekirdağ Muratlı'da annesiyle birlikte tutuklu bulunan Emin Bebek, 7 aylıkken girdiği cezaevinde şimdi 15 aylık. 

Gerekli besinleri bulamaması nedeniyle gelişim geriliği başlayan Emin, annesiyle oldukça zor şartlarda yaşamaya çalışıyor. 

DOKTOR: KONUŞMAYA DÖKEMİYOR
Bebeklik döneminde gelişim için gözlem oldukça önemli. Ancak Emin, şimdi dört duvardan başka birşey göremiyor. Emin'in cezaevinde avlu kapısı kilitlendikten sonra sıkıntılarının daha da arttığı öğrenildi. Yine böyle bir akşam aniden morarmaya başladığı hastaneye götürüldüğünde doktorun, "Zekası normalden ileri ama konuşmaya dökümediği için bu nedenle böyle bir durum yaşanmış" dediği öğrenildi. Emin'in konuşmaya başlayamamasının sebebi ise sadece dört duvardan oluşan kısıtlı bir ortamda geçen bebekliği. 

Annesi ve babası tutuklu ikisinden de ayrı Yusuf için ise durum ayrı bir dram. Birinci sınıfa dedesinin yanında başlayan Yusuf, okula gittiği için görüş günlerine gidememekten şikayetçi. Yusuf bu nedenle okula gitmek istemiyor ve okula karşı bir nefret oluşmuş durumda. 

Anne ve babanın tutuklanma gerekçesi ise diğer pekçok olay gibi hukuk dışı. Fatih Koleji'nde büro memuru olarak çalışan babaya gösterilen tek suç bu. 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ