AKP rejimi, 3 ağır hasta tutukluyu uzun süredir hücrede tutuyor

AKP ve Erdoğan Rejimi, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kitlesel kıyıma dönüştürdüğü operasyonların yanı sıra cezaevlerine koydurttukları insanlara da türlü insanlık dışı muamelelerle işkenceler uyguluyor.
Darbe girişiminden sonra 50 bine yakın kişi tutuklanırken 100 bine yakın insan da gözaltına alındı. Birçok insan hizmet hareketine mensup olduğu gerekçesiyle gözaltında ve cezaevlerinde işkencelere maruz bırakıldı. Birçok hasta da itirafçı olmadığı gerekçesiyle hastalığına rağmen cezaevlerinde tek kişilik hücrelerde uzunca bir süre bekletiliyor. Ardahan, Manisa ve Konya'ya bağlı Seydişehir ilçesindeki cezaevlerinde kalan 3 mahkum itirafçı olmadıkları gerekçesiyle hastalıklarına rağmen tek kişilik hücrelerde tutularak tutuklulukları işkenceye dönüştürülyor. 

HALİL İBRAHİM GÜL 15 AYDIR TEK KİŞİLİK HÜCREDE
18 ay önce gözaltına alındıktan sonra mahkeme kararıyla tutuklanarak Ardahan T Tipci cezaevine konulan Halil İbrahim Gül (41), Vitiligo cilt hastalığına sahip bir tutuklu. Yaklaşık 15 aydır tek kişilik hücrede tutulan Gül'ün sağlığı her geçen gün daha da kötüye gidiyor.  ARDAHAN HALİL İBRAHİM GÜL (41) -Vitiligo cilt hastası - Ardahan T tipi cezaevinde - 18 Aydır tutuklu - 15 Aydır da HÜCREDE @ayhanbilgen @gergerliogluof #HücreHapsineSonVerilsin #işkence

ALİ CANSEVEN İTİRAFÇI OLMAYA ZORLANIYOR RED EDİNCE HÜCREYE ATILIYOR
Ali Canseven (67) Manisa Cezaevinde tutuklu. Şu ana kadar hastalıkları nedeniyle 20 kilo kaybeden Canseven, itirafçılığı kabul etmediği gerekçesiyle mahkemeye her çıkarıldıktan sonra 10 günlük hücre cezasına maruz bırakılıyor. Kolon kanseri hastalığının yanı sıra yüksek tansiyon hastalığına da sahip olan Cansever'in hastalıkları nedeniyle cezaevinde şu ana kadar 20 kilo kaybettiği öğrenildi. 
 
MANİSA ALİ CANSEVEN (67) -KOLON KANSERİ HASTASI -YÜKSEK TANSİYONU VAR -HER MAHKEMEDE SAVCI TARAFINDAN İTİRAFÇI OLMAYA ZORLANIYOR, OLMAYINCA HÜCREYE ATILIYOR -17 aydır tutuklu -2 kez HÜCREYE KONDU


YUSUF HACIİSMAİLOĞLU 13 AYDIR HÜCREDE TUTULUYOR
Konya'ya bağlı Seydişehir ilçesindeki T Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Yusuf Hacıismailoğlu (35) ise 13 aydır tek kişilik hücrede tutuluyor. Hipertansiyon hastası Hacıismailoğlu'nun ise sağlığının daha da kötüye gitmesinden korkuluyor. 
KONYA YUSUF HACIİSMAİLOĞLU (35) - Seydişehir T Tipi cezaevinde tutuklu. - Hipertansiyon hastası - 13 AYDIR HÜCREDE
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ