Zindaşti dosyasına Kuzu'nun WhatsApp yazışmaları da girdi

Son dönemde AKP’li Burhan Kuzu’nun adının karıştığı “Zindaşti skandalı” gündemde.
İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ve Burhan Kuzu’nun yemek yerken çekilmiş fotoğrafları basına sızarken yeni detaylar da çıkmaya devam ediyor. Bu kez Kuzu’nun Zindaşti ile WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Zehre Özdilek’in haberine göre, Kuzu’nun İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda yapılan bir ihaleyle ilgili olarak Zindaşti’nin adamıyla yaptığı WhatsApp yazışmasında “Hocam konum atın Naci ile yanınıza gelelim. 10 dakika konuşalım, bal ve ilacı da aldım” ifadeleri yer alıyor.

Zindaşti’nin kızını ve şoförünü azmettirdiği suçunu işlediği gerekçesiyle yargılaması süren ve tutuklu bulunan Orhan Ünğan’ın yargıyı etkilediği iddiasıyla Kuzu hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu biliniyor.


Kuzu hakkında yapılan suç duyurusu yetkisizlik kararıyla Bakırköy Adliyesi’nden İstanbul Adliyesi’ne gönderilirken Ünğan, dosyaya Zindaşti ve adamlarına yapılan operasyon sonrası ele geçirilen dijital verilerden elde edilen ve Kuzu ile yapılan WhatsApp yazışmalarını sunmuş. Cumhuriyet’in aktardığına göre, dosyaya Zindaşti ve Kuzu fotoğrafları da girmiş.

Zindaşti’nin adamlarından birinin, Kuzu’ya gönderdiği WhatsApp yazışmaları şöyle:

“Bu İzmir Adnan Menderes Havalimanı için Ankara’daki genel merkez DHMİ karar veriyormuş. Şimdi hocam ilk kazanan firma yolsuzluk yapmış elemişler hak normal olarak ikinci firmada hiçbir sorun yok yalnız 3. firma parelelciymiş. İşi almak için 2. firmayı şikayet ediyor kendi almak için. Sizin arayıp direkt sözleşme yapın demeniz lazım biz de gidip Ankara’ya sözleşmeyi yapalım, bir telefon sadace şu paralelcilere şans vermememiz lazım... Beni ararsanız anlatırım. Yani biz hakkımız olanı istiyoruz ekstra bir şey yok. Firmalar da bunlar 1. İkizler inşaat (elenen firma) 2. Kircal inşaat (biz) 3. ydha inşaat (itiraz eden firma paralelci olan)....”Fotoğraf: Cumhuriyet

“Hocam bize konum atın Naci ile yanınıza gelelim 10 dak konuşalım bal ve ilaçıda aldım...Hocam saygılar...Günaydın. 13.10.2015 tarih....2015101316241923994 numaralı evrak...Genel Müdürlük Asayiş Daire Başkanlığına gönderildi” mesajına Kuzu cevaben, “Bu nasıl bir numara. Tarih ile sayı birbirine karışmış” ifadelerini kullanmış. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ