Yunanistan ile Türkiye arasında bayrak krizi çıktı

Türkiye ile Yunanistan arasında son zamanlarda yaşanan ikili ilişkilerde gerginlik yaşanıyor. bugün Hurşit kayalıklarında asılı Yunan bayrağıyla ilgili kriz çıktı.
Ege'de sıcak saatler: Yunanistan'la bayrak krizi

Türkiye ile Yunanistan arasında son dönemde süren ikili ilişkilerdeki gerginlik bugün Hurşit kayalıklarına Yunan bayrağı dikilmesiyle bir kez daha tırmandı.

Hürriyet'in haberine göre, Başbakan Binali Yıldırım dikilen Yunan bayrağının indirildiğini açıklarken Yunan basını da Yunan Savunma Bakanlığı kaynaklarının 'fotoğrafları araştırıyoruz' dediğini aktardı.


Yunanistan'da Sisam adasındaki yerel “samos24.gr” sitesi tarafından duyurulan gelişme sonrası basın bültenlerinde, "'Hurşit adalarının güneydoğusunda bulunan Kerdo kayalığına tekne ile giden 3 Yunanlı'nın kayalığın en yüksek noktasına Yunan bayrağı diktikleri" ifadelerine yer verildi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın bayrağın indirildiğine dair açıklaması sonrası ise, Skai televizyonunun, Yunan Savunma Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberinde, konunun araştırıldığı bilgisi geldi
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ