Yılmazer Ailesine Abluka

Mahkemede susturulamayınca, şantaj ailesine yöneldi.
Bir süredir Hrant Dink duruşmasında etkili savunma yapan ve o dönemle ilgili pekçok olayın perde arkasını aydınlatan eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'i susturmak için bugün iki kızı birden hedef alındı. 

Gözaltıların olduğu sırada Ali Fuat Yılmazer, Dink duruşmasında savunma yapıyordu. 

HRANT DİNK'İN AVUKATI: BU ŞARTLARDA DURUŞMA GÖRÜLEMEZ


Duruşma sırasında söz alan Dink ailesinin avukatı Hakan Bakırcıoğlu, "Ali Fuat Yılmazer'in iki kızı da bugün gözaltına alındı. Bu şartlarda duruşma yapılamaz." diyerek Mahkeme Başkanı Ali İhsan Horasan'a itiraz etti. Bunun üzerine duruşma 10-11-12-13-14 Nisan tarihlerine ertelendi. 

YILMAZER AİLESİ'NE ABLUKA

Sabah saatlerinde aynı zamanda Yılmazer'in avukatı da olan Fatma Yılmazer gözaltına alındı. Öğlen saatlerinde ise diğer kızı Rabia Yılmazer de gözaltına alındı. Dink davasında Ali Fuat Yılmazer'in etkili savunması üzerine önce medyada ardından mahkeme salonunda abluka başlamıştı. 

Mahkeme Başkanı Horasan, sık sık Yılmazer'in sözünü kesmeye başlamıştı. Yılmazer buna rağmen son duruşmalarda savunma yapmaya devam etmişti. Bunun üzerine mahkeme başkanı son duruşmada Yılmazer'in avukatı olan kızı Fatma Yılmazer'i sık sık azarlamaya başladı. 

Bunun üzerine Ali Fuat Yılmazer, Mahkeme Başkanı'na dönerek "Adil, tarafsız ve bağımsız olduğunuzu düşünmüyorum. Sizler proje mahkemelerisiniz. Buna rağmen savunma yaptım. Dayanaklarla bilgi ve belgelerle savunma yaptım. Ancak tüm gayretime rağmen amacına ulaşmayan savunmama devam etmek istemiyorum. Ayrıca kızım olmasından değil. Burada avukatımı azarlayamazsınız. Saygı göstermek zorundasınız. Azarlayamazsınız" dedi.

Savunmalarla ilgili soru sormak yerine sürekli olarak Yılmazer'in savunma dengesini bozmaya çalışan Mahkeme Başkanı'nın adeta hedef haline getirdiği avukat kızı Fatma Yılmazer ve ardından diğer kızı Rabia Yılmazer şu an İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında bulunuyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ