Yatağan'da kömür bandı çöktü: 12 yaralı, işçiler kurtarılmayı bekliyor

Muğla’nın Yatağan ilçesindeki termik santralde kömür sevk kanalının çökmesi sonucu 12 işçi yaralandı. 10 işçi hastaneye kaldırılırken, 2 işçinin üzerine düşen demir yığınından kurtarılması için çalışmalar sürüyor.

Şahinler Mahallesi Yatağan- Milas Karayolu’nun 3’üncü kilometresindeki Yatağan Termik Santrali’nde, bugün saat 10.10’da, raylı sistem olan kömür sevk kanalının çökmesi sonucu 12 işçi yaralandı.

Olayı gören mesai arkadaşlarının ihbarıyla santrale sağlık, itfaiye, AFAD, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi.


Kurtarılan 10 işçi hastaneye kaldırılarak, tedaviye alındı.

Demir yığını altında kalan 2 işçinin kurtarılması için ise başlatılan çalışmalar sürüyor.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, yaralı işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu açıkladı.  Çiçek “2 işçi enkaz altında, ekipler yoğun bir şekilde çalışıyorlar” dedi.

YAKINLARI İŞÇİLERİN KURTARILMASINI BEKLİYOR

Muğla’nın Yatağan ilçesindeki termik santralde kömür sevk kanalının çökmesi sonucu demir yığını altında kalan Sezgin Kılıç ile Seray Şimşek’i kurtarma çalışmaları sürüyor. İşçilerin yakınları da olay yerine geldi. Evli ve 1 çocuk babası Seray Şimşek’in annesi Şener Şimşek, “Oğlum santralde kaynak işi yapıyordu. 10 yıldan bu yana burada çalışıyor. Birileri arayıp haber verince buraya geldim. Kurtarılmasını bekliyorum” dedi.

Olayda yaralanan işçilerin isimleri de öğrenilmeye başlandı. Yaralı işçilerden Alim Deynek (36), İlker Zeki (22 ) ve Ferdi Kırıkçıoğlu’nun (39) Yatağan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi. Diğer yaralı işçilerden Sezai Demirbaş (52), Özkan Özay (27) ve Ertuğrul Katı’nın (31) ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındığı kaydedildi. İşçilerden Ramazan Dokunan’ın (58) Muğla Özel Yücelen Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.

Ayrıca ismi öğrenilemeyen 3 yaralı işçinin de çevre hastanelere kaldırıldığı bildirildi. Muğla Valisi Esengül Civelek, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ve CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, olay yerine gelerek bilgi aldı.Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ