Uşak Belediyesi’nden ABD’ye protesto

Türkiye ile ABD arasında yaşanan krize en sıradışı tepki Uşak Belediyesi’nden geldi. Medya reklam planlamasında ABD’li şirketlere belediye bütçesinden ayrılan ödenek iptal edildi.İki ülke arasında her geçen gün artan krize Uşak Belediyesi de aldığı kararla müdahil oldu. Belediye, tanıtım ve halkla ilişkiler kapsamında sosyal mecralar için ayrılan ödeneği kaldırdı. Karar, Uşak Belediyesi twitter hesabından şu ifadelerle duyruldu: ‘’Bugün ülkemizin ABD ile yaşadığı siyasi krizden sonra medya reklam planlamalarımızdan Facebook, Google, Instagram, Twitter ve Youtube‘a ayırdığımız bütçeyi tamamı ile kaldırmış bulunmaktayız.’’ MEMLEKETİN ANAHTARINI ABD’YE Mİ VERELİM?


Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da kişisel twitter hesabından ABD’ye tepki göstererek karara arka çıktı. ‘’Dolar 6 oldu diye teslim mi olalım? Boyun mu eğelim? Ülkenin anahtarını ABD’ye mi verelim?’’ diye soran Cahan, dört bir yanının düşmanla çevrili olduğunu iddia ettiği Türkiye’nin tehditlere boyun eğmeden büyümeye devam edeceğini söyledi.
Tutuklu papaz Brunson’un serbest bırakılmaması üzerine Trump yönetiminin iki Türk bakana müeyyide uygulamasıyla Türkiye ile ABD arasındaki gerilim alevlenmiş, ancak yapılan müzakerelerden uzlaşma çıkmamıştı. Son olarak ABD Başkanı Trump’ın, Türk alüminyum ve çelik ürünlerine uygulanan gümrük vergisini iki katına çıkarması ile TL, dolar karşısında rekor kayıplar yaşamıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ