Urfa Valisi'ne CHP ve İyi Parti'den tepki: Saray hukukuna mı bağlısın!

İyi Parti ve CHP'den Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'e birçok sandıkta blok oylar kullanıldığı yönünde videoların paylaşılmasına tepki gösterdi.
Urfa’da birçok sandıkta blok oylar kullanıldığı yönünde videoların paylaşılması tepkilere neden oluyor. İYİ Parti’li Ümit Özdağ, Urfa Valisi için “Devletin valisi mi partinin valisi mi olduğunu hatırlasın” derken, CHP’li Oğuz Kaan Salıcı ise, “Abdullah Erin sen saray hukukuna mı bağlısın?” diye seslendi.
 
Urfa’da birçok sandıkta AKP’liler blok oy kullanıyor. Birçok ihlal, saldırı ve engellemelere rağmen, müşahit ve vatandaşlar tarafından cep telefonlarıyla kayıt altına alındı. AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın silahlı adamları tarafından Suruç’ta sandık görevlileri saldırıya uğrarken, merkez ve diğer ilçelerde de müşahitler ve sandık görevlileri sandıklardan uzaklaştırıldı. 
 
Yurttaşlar, Urfa’daki ihlal ve usulsüzlüklere ilişkin sosyal medyada binlerce mesaj paylaşırken, siyasi partiler de kentin valisine tepki gösterdi.

 
ÖZDAĞ: URFA VALİSİ PARTİNİN VALİSİ Mİ?
 
İYİ Parti'nin İstanbul 2’nci Bölge 1’inci Sırada Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ da, Urfa’da sandık başlarında yaşananlara tepki gösterdi. Özdağ, Twitter hesabından “Şanlıurfa'da yasaların üzerinde olan adaylar mı var? Şanlıurfa valisi devletin valisi mi partinin valisi mi olduğunu hatırlasın. Kimse unutmasın devlet ve hukuk geri gelecek” dedi.
 
CHP’Lİ SALICI: SEN SARA HUKUKUNA MI BAĞLISIN?
 
CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı da, Urfa’da toplu oy kullanımını gösteren videolara işaret ederek twit attı. Twittter hesabından Urfa Valisi Abdullah Erin’i etiketleyen Salıcı, “Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin sen saray hukukuna mı bağlısın? Bizim İstanbul'dan gördüğümüz zorbalığı sen Urfa'dan görmüyor musun? Bu çarpık düzeniniz yıkılacak ve alet olanlar altında kalacaksınız!” mesajı paylaştı. 
 
ÇELEBİ: KAYITLARIMIZ VAR İTİRAZLARIMIZ HAZIR
 
Urfa’daki seçimleri takip etmek için kentte bulunan CHP PM Üyesi Mehmet Ali Çelebi de Urfa’da ciddi mücadele verdiklerini belirterek twitter hesabından şu mesajları paylaştı: “Şanlıurfa’da 30’a yakın köyde müşahitlerimiz baskı ile uzaklaştırıldı. Canhıraş bir mücadele devam ediyor. Ne olursa olsun milli irade kazanacak! Kayıtlarımız var, itirazlarımız hazır. Geçmiş seçimde sonradan mühür basılan ve videosu çekilen sandığı iptal ettirdiğimiz gibi bunların da iptalini sağlayacağız. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ