Üniversiteli Betül Yıldırım Siyah Transporter’la kaçırılmaya çalışıldı

Ankara Üniversitesi öğrencisi ESP’li Betül Yıldırım, başına çuval geçirilip dövülerek Siyah Transporter’a bindirildi. Betül Yıldırım polisle yaşadığı o anları anlattı.
Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), siyah transporterla kaçırılmaya çalışılan üyeleri Betül Yıldırım’a ilişkin İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi. İHD’ye başvuruda bulunan Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı öğrencisi olan Betül Yıldırım, okula gitmek giderken siyah transporter aracından inen polis yeleği giyen 4 kişi tarafından zorla araca bindirilmeye çalışıldığını belirtti. Yıldırım, yaşananları şöyle anlattı: “Kim olduklarını sorduğumda bana vurmaya başladılar ve araçta kafama siyah çuval geçirip ellerimi kelepçelediler. Bana çeşitli sözlü tacizlerde bulundular, ‘sevgilin var mı, arıyım mı’ gibi söylemlerde bulundular. Bu tarz görüşmeleri tekrarlamak istediklerini, onlar ile görüşmem gerektiğini ve düşüncemi öğrenmek istediklerini söylediler.”


‘BİZE GERİ ADIM ATTIRAMAZ’

Bu tarz kaçırma çalışmalarıyla kendisi korkutmaya çalıştıklarını belirten Yıldırım, “ ESP üyesiyim, devletin yürütmekte olduğu savaş politikasına karşı elimden geldiğince halkın sesini büyütmeye çalışıyorum. Devletin tehditleri, beni mücadeleden uzaklaştırmayacaktır. Mafyavari yürütülen politikalar bize geri adım attıramaz. Sonuna kadar mücadeleyi, düşüncelerimi savunmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

İHD: TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Ankara’da son dönemlerde kaçırılma olaylarının arttığını belirten İHD Ankara Şube Eş Başkanı Fatin Kanat ise “Bu ve benzer uygulamaların takipçisiyiz. Bu hukuksuz uygulamaları pratiğe devam edenleri dosyalamaya ve yakalarına yapışmaya İHD olarak devam edeceğiz” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ