Ucuz sebze sadece 2,5 aylıkmış!

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, “tanzim satış” için iki buçuk aylık bir planlama yapıldığını ve ucuz fiyatların “geçici fiyat” olduğunu söyledi.
 Böylelikle, AKP’nin “ucuz sebze” projesinin seçim yatırımı olduğu en yetkili ağızdan itiraf edilmiş oldu.


AKP’nin sebze fiyatlarını düşürmek için çadırlarda ve mobil istasyonlarda açtığı ve halen sadece Ankara ile İstanbul’da bulunan “tanzim satış” mağazalarının, seçim yatırımı olduğu itirafı geldi.


Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, AA editör masasına katılarak, tanzim satışlarla ilgili bilgi verdi. Poyraz, “Fiyatlarda ciddi gevşeme oldu. Bazı marketler patates ve soğanı 2 liradan satmaya başladı.” dedi.

BU FİYATLAR GEÇİCİ

Tanzim satışta 2,5 aylık planlama yapıldığını ifade eden Poyraz, “Açıkta üretilenler piyasaya girince fiyatlar ürün bolluğundan gevşeyecek.” diye konuştu.

Poyraz, “Bunlara geçici fiyat demek lazım. İstisnai olan şeyi devletin tüm kuruluşlarıyla kısmi bir müdahale gibi görmek lazım. Sosyal sorumluluk bu.” dedi.

Poyraz, “Gelecek dönemde tüketicinin mutfağında kullandığı hemen hemen her üründe kooperatif olarak piyasada bulunmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ