'Üç yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar’ haberlerine yayın yasağı

İstismar vakaları bitmek bilmiyor...
Cumhuriyet başsavcılığı, Adana’da düğünde üç yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulmasıyla ilgili soruşturma tamamlanıncaya kadar yayın yapılmasının yasaklandığını açıkladı.

Adana’da geçen hafta 20 yaşındaki Sedat Keser, bir düğün sırasında üç yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ederken yakalanmış, suçunu itiraf etmiş, sonra da tutuklanmıştı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, yakalanan failin 11 Şubat’ta sulh ceza hakimliğince ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ‘cebir kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından tutuklandığı hatırlatılarak, olayla ilgili suç delillerinin önemli ölçüde toplandığı, soruşturmanın hızla tamamlanmasına çalışıldığı vurgulandı.


Açıklamada şöyle dendi: “1’inci Sulh Ceza Hakimliği tarafından 17 Şubat 2018’de soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamıyla ilgili yazılı, görsel ve internet medyasında her türlü haber, röportaj ve benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verilmiştir. Söz konusu tedbir, mağdur çocuğun korunması ve soruşturmanın sağlıklı biçimde ve süratle sonuçlandırılması amacıyla alınmıştır. Bu menfur olaya haklı olarak tepki gösteren herkesin, zaruri ve geçici nitelikteki yasaklama kararına en başta mağduru koruma hassasiyetiyle riayet etmesi beklenmektedir. Cumhuriyet başsavcılığımızca olayla ilgili büyük bir titizlikle sürdürülen soruşturma, mümkün olan en kısa sürede tamamlanarak tutuklu şüphelinin adalet önüne çıkarılması sağlanacaktır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ