Türkiye’de ölmek bu kadar kolay: İki çocuk foseptik çukurunda can verdi

Hiçbir güvenlik önlemi alınmadan kazılıp bırakılan foseptik çukuruna düşen iki çocuk hayatını kaybetti. Ne tutuklama var, ne de sorumluluk üstlenip istifa eden.
Maraş’ın Döngele Mahallesi Yıldız Obası yakınında inşaat halindeki binada oyun oynayan Musa Cantürk (12) ile Ahmet Dağ (11) inşaat alanında içi su dolu foseptik çukuruna düştü.


YAKINLARI BULDU

Aileleri, bir süre sonra eve gelmemeleri üzerine çocukları aramaya başladı. Foseptik çukurunda çocukları gören yakınlarının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. 112 Acil Servis ekipleri, sudan çıkarılan çocuklardan Dağ’ın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.
Cantürk ise hastane kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.

GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK

İnşaat halindeki binada hiçbir güvenlik önlemi önlemi bulunmaması nedeniyle çocukların rahatça inşaat alanına girebilmeleri, foseptik çukurunun etrafında hiçbir güvenlik önlemi alınmaması nedeniyle vahim olayın yaşandığı belirtiliyor.

Olaydan sonra soruşturma başlatıldığı açıklanırken, henüz hiçkimsenin tutuklanmadığı öğrenildi. İnşaat alanını denetlemeyle görevli belediyeden de yapılan bir açıklama yok.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ