TSK'dan 24. gün bilançosu: 31 şehit, 143 de yaralı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin'deki operasyona ilişkin bilançoları açıkladı. Afrin'deki operasyonda 24. güne girildi; bugüne kadar TSK'nın açıklamasına göre 31 asker şehit oldu, 143 asker de yaralandı.
TSK, Afrin Operasyonunun 24 Günlük Bilançosunu Açıkladı: 31 Şehit, 143 Yaralı26 dakika önceAfrin operasyonunun 24. gününde açıklama yapan TSK, bugüne kadar 31 askerin şehit olduğunu, 143 askerin de yaralandığını duyurdu.

TSK, Afrin operasyonu kapsamında bugüne kadar 31 askerin şehit olduğunu, 143 askerin de yaralandığını duyurdu. 20 Ocak'ta başlayan harekat boyunca 627 hedef imha edildi.

14'Ü STRATEJİK 51 NOKTA ÖRGÜTTEN KURTARILDI

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 33'ü köy, 3'ü köy altı yerleşim ve 14'ü stratejik dağ veya tepe olmak üzere 51 noktayı aldıkları açıklandı.

Afrin'de ele geçirilen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar ve Şeyh Huruz köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde, Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Muhammediye köyleri ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi'ni; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi."

TSK: BİN 369 KİŞİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

TSK tarafından, Afrin operasyonunun başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen kişi sayısının bin 369 olduğu bildirildi. Hava harekatında 15 hedefin imha edildiği açıklandı.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ