TRT Genel Müdür Yardımcısına ‘cemaat üyeliğinden’ 8 yıl hapis

“Hep devletime bağlı oldum. Suçsuzum, beraatimi istiyorum”
Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde önceki gün görülen duruşmaya, Ahmet Koyuncu, avukatı ve yakınları katıldı. Duruşmada, Cemaat ilişkisi olduğu gerekçesiyle TRT’den ihraç edilen TRT eski Haber Dairesi Başkanı Ahmet Çavuşoğlu tanıklık yaptı. Koyuncu lehine tanıklık yapan Çavuşoğlu, “Ben 2008-2013 yılları arasında TRT Haber Dairesi Başkanı olarak görev yaptım. Sanığı atandıktan sonra tanıdım. Sanığı çalışkan, dürüst, her şeyi ile devletini, milletinin menfaatini koruyan biri olarak tanıdım. F... terör örgütü ile bağlantısı yoktur. TRT’de her şey genel müdürün emri ile olur.  O emreder biz yaparız. Kendi başına inisiyatif yoktur” diye konuştu.

DHA’nın haberine göre, Koyuncu’nun avukatı da daha önce yaptıkları savunmaları tekrarladıklarını belirterek, müvekkilinin tahliyesini istedi.  Son sözü sorulan sanık Koyuncu ise, “Hep devletime bağlı oldum. Suçsuzum, beraatimi istiyorum” dedi.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığı “terör örgütü üyesi olmak” suçlamasıyla 8 yıl 3 ay hapis cezasına çaptırdı. Mahkeme, tutuklu bulunduğu süreyi göz önünde bulundurarak, hükmün ardından sanığın adli kontrol şartı uygulayarak tahliyesine karar verdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ