TBB ses verdi: ‘Devletin silahını kabadayılık için kullananlar dışarda’

Çırağan Sarayı’ndaki yolun trafiğe neden kapatıldığını soran avukatın Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından feci şekilde darp edildiği ortaya çıktı. Metin Feyzioğlu, bu duruma sert tepki gösterdi.


Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Demirören ve Kalyoncu ailelerinin Çırağan Sarayı’ndaki düğününde yolun trafiğe neden kapatıldığını soran avukatın Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından darp edilmesine tepki verdi.

Darp edilen avukatın fotoğrafını paylaşan Feyzioğlu Facebook hesabından yaptığı canlı yayında şu sözleri sarfetti:


“Bu çocuğa kafa travması geçirten Türk polisi üniforması giyen, insanlığa ve polisliğe layık olmayan sefil yaratık. Ben bu işin peşini bırakmam. Ant olsun ki bırakmam. Çırağan Sarayı’nda düğün var. Memleketin pek önemli iki ailesinin düğünü var. Devlet büyükleri orada. Çırağan’ın trafiğe kesilmesi lazım. Çünkü vatandaşın bu memlekette 3 kuruşluk hükmü yok. Ben bu devleti bu hale getirenlere soruyorum. Yazıklar olsun. Süslü hanımefendilerin, süslü beyefendilerin, limuzinlerin, süslü beyefendilerin düğününe gitmesini bekliyor insanlar. Korumak için yemin ettikleri topluma, devlete acımasızca zarar verdi bunlar. Sonra bir savcı, tuttu kafası gözü patlatılmış bu vatandaşı Cumhurbaşkanlığına hakaret suçlamasıyla tutuklamaya sevk etti! Bir hakim çıktı, tutuklamaya içi el vermedi, yine de bir şey yaptım demek için evden çıkmasını yasakladı. İnsaf. İnsaf! Polis üniforması giymiş, belindeki devletin silahını kabadayılık için kullanan suçlular ise serbestçe dışarıda. Yazıklar olsun. Biz bu işin peşini asla bırakmayacağız.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ