Taksici cinayetinde deliller yokediliyor

Aile Erciş Emniyet müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.
Erciş’te öldürülen taksici Zafer Ceyhan’ın ailesi, cenaze töreninde hakaret edip küfürler savuran İlçe Emniyet Müdürü Murat Hoş ve o gece operasyona katılanlar hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Van'ın Erciş ilçesi Yeşilova (Sulû) Mahallesi’nde 28 Eylül akşamı özel harekat polislerinin açtığı ateş ile yaşamını yitiren 2 kişiden 4 çocuk babası taksici Zafer Ceyhan’ın aracının nerede olduğu bilgisi halen aileye verilmezken, üzerinden çıkan para aileye verildi. Araç ve Ceyhan üzerindeki eşyalar için bugüne kadar 3 kez emniyete başvuran aileye, savcılığın incelemesinin ardından verileceği belirtildi. 

DELİLLER KARARTILIYOR ŞÜPHESİ


Zafer Ceylan'ın taksinin ailesi ve avukatından gizlenmesi delillerin karartıldığı iddiasını gündeme getirdi. Aile tüm çabalarına rağmen taksinin nereye konulduğunu öğrenebilmiş değil. 
 
SUÇ DUYURUSU 
 
Ceyhan Ailesi, olaya ilişkin “görev yazısı gösterilmeden” cenazede töreninde yaşanan provokasyon girişimi, aileye hakaret edip küfürler savuran Erciş İlçe Emniyet Müdürü Murat Hoş ve o gece operasyona katılanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. 
 
İTİRAZA RET 
 
Öte yandan aile avukatının dosyaya konulan “gizlilik” kararına ilişkin Sulh Ceza Hakimliği’ne yaptığı itiraz ise reddedildi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ